Ušetřete na povinném ručení

Porovnejte nabídky pojišťoven a ušetřete až 9 000 Kč Chci levnější povinné ručení

Zdarma Pneupojištění + Pojištění pokut + Cestovní
pojištění

+100 Kč na MALL.CZ

Povinné ručení Aston Martin

Jak vybrat povinné ručení pro Aston Martin?

Povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem motorových vozidel je, jak všichni zajisté víte, zákonným pojištěním. Toto pojištění tedy musí mít každé motorové vozidlo provozované na českých silnicích, tedy i Váš Aston Martin. Nejlevnější povinné ručení najdete právě na našich stránkách, kde si snadno a rychle nejen povinné ručení porovnáte, ale ihned sjednáte online. Takto sjednané povinné ručení je platné okamžitě a Vy tedy můžete vyrazit na cesty bez starostí.

 

Aston Martin

Aston Martin patří k nejznámějším výrobcům luxusních vozidel, které jsou známy moderní technologií, vynikající řemeslnou prací, špičkovým designem a perfektní funkčností. I to byl důvod, proč se Aston Martin stal symbolem špionážních filmů o agentovi Jamesi Bondovi.

Tato automobilová značka byla založená v roce 1914 a zakladateli byli dobří přátelé Robert Bamforden a Lionel Martin. Začali s výrobou individuálních kupé, ale vzestup byl bohužel narušen nástupem první světové války. Jakmile válka skončila, výroba vozidel se ihned obnovila. Výsledkem jejich poválečné snahy byli vozy vyrobené pro francouzskou Grand Prix, kterým se podařilo zvítězit v mnoha závodech. Tyto úspěchy však nedokázali zabránit bankrotu, který přišel v roce 1924.

Společnost poté odkoupila Lady Charnwoodová, která do vedení posadila svého syna Johna Bensona. Tomu se však nepodařilo dostat firmu z finančních nesnází a k dalšímu bankrotu došlo již o dva roky později. Továrna byla uzavřena. Naštěstí se  našla dvojice přátel Bill Renwick a August Berteli, kteří společnost odkoupili a přejmenovali na Aston Martin Motors. Hlavní zlom však společnost potkal ve chvíli, kdy ji odkoupil Sir David Brown. Ten pod jednou značkou spojil tři automobilky - Aston Martin, Tickford a Lagonda. Pod jeho vedení byla zahájena výroba série vozů s označením “DB”, což byla zkratka jeho jména. 

Od 70. léta se firma potýkala s dalším finančními problémy, které byly vyřešeny prodejem společnosti v roce 1992. Novým majitelem se stal Ford, který společnost opět vyšvihl na vrchol. V roce 2001 vstoupil na trh model Aston Martin V12 Vanguish, který se stal symbolem moderního luxusního vozu. 

V roce 2006 opět došlo k prodej společnosti. Tentokrát se majitelem stal úspěšný automobilový závodník David Richardson. Ten se stal tvůrcem nové série vozů, jejichž hlavním představitelem byl model Aston Martin One-77.

 

Modely vozidel Aston Martin

  • Aston Martin DB7
  • Aston Martin DB9
  • Aston Martin DBR9
  • Aston Martin DBS
  • Aston Martin Rapide
  • Aston Martin Vanquish
  • Aston Martin Vantage
  • Aston Martin Virage
  • Aston Martin Cygnet
Chci levnější povinné ručení