Ušetřete na povinném ručení

Porovnejte nabídky pojišťoven a ušetřete až 9 000 Kč Chci levnější povinné ručení

Zdarma Pneupojištění + Pojištění pokut + Cestovní
pojištění

+100 Kč na MALL.CZ

Povinné ručení Bentley

Jak vybrat povinné ručení pro Bentley?

Povinné ručení je zákonné pojištění a mít jej musí každé motorové vozidlo, které se pohybuje po českých silnicích. Ačkoliv za poslední dva roky povinné ručení výrazně zdražilo, s námi můžete stále ušetřit. Porovnejte si povinné ručení s naší online kalkulačkou a vyberte si nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Bentley během pár minut.

 

Bentley

Bentley je britský automobilový výrobce, který proslul výrobou moderních luxusních vozidel a sportovních kupé třídy B. Tuto značku založil již v roce 1919 Walter Owen Bentley. Přesně šlo o 18. leden 1919. Tento pán byl známý pod zkratkou svého jména W.O. a původně se zabýval výrobou leteckých rotačních motorů, které byly použity během první světové války. První vůz značky Bentley vstoupil na trh v roce 1921 pod označením Bentley 3L. Jeho výroba skončila až v roce 1929.

 

Po příchodu hospodářské krize, která výrazně narušila poptávku po luxusních vozidlech, se musela společnost potýkat s finanční krizí. Bohužel se ji krizi nepodařilo překonat a Bentley byla prodána. Novým majitelem se stála světově známá značka a výrobce luxusních vozidel Rolls-Royce. Vozidla Bentley byla začleněna pod tuto značku a Bentley se stala Rolls-Roycem bez své typicky výrazné masky. Na několik desítek let jsme se tak s identitou značky Bentley mohli rozloučit. Nejznámějším modely z této doby byly Bentley S3 a Bentley Continental.

Přišla 80. léta a s tím i nástup nové historie společnosti Bentley, která byla převzata automobilkou a koncernem Volkswagen. Značka Bentley a její sláva byla znovu obnovena. Skutečnou hvězdou se stal model Bentley State Limousine, který byl v roce 2002 vyroben speciálně pro britskou královnu Alžbětu II. Dalšími populárními modely této značky byly kabriolet Bentley Azure, Bentley Mulsanne a velké luxusní kupé Bentley Continental GT. 

Poptávka po těchto modelech byla tak vysoká, že stávající továrna v Crewe ji nebyla schopna uspokojit. Čekací doba na tato auta byla dokonce jeden rok. Úspěchy této luxusní značky přetrvávají dodnes.

 

Modely vozidel Bentley

  • Bentley Arnage
  • Bentley Azure Convertible
  • Bentley Brooklands
  • Bentley Continental Flying Spur
  • Bentley Continental R
  • Bentley Continental T
  • Bentley Turbo R

 

Chci levnější povinné ručení