Ušetřete na povinném ručení

Porovnejte nabídky pojišťoven a ušetřete až 9 000 Kč Chci levnější povinné ručení

Zdarma Pneupojištění + Pojištění pokut + Cestovní
pojištění

+100 Kč na MALL.CZ

Povinné ručení Chrysler

Jak vybrat povinné ručení pro Chrysler?

Zákonné pojištění vozidel, které je známé pod označením povinné ručení, musí mít každé vozidlo v České republice, které je provozováno na veřejných komunikacích. Z tohoto pojištění jsou hrazeny škody všem, kteří byli poškozeni při dopravních nehodách na zdraví či majetku. Kvalitní povinné ručení za nejlepší cenu najdete na našich stránkách, kde si rovněž můžete povinné ručení pro vozidlo Chrysler objednat okamžitě.

 

Chrysler

Společnost Chrysler byla založena roku 1925 Walterem Chryslerem. Walter Chrysler původně pracoval u společnosti General Motors. Poté byl v roce 1920 najat, aby zachránil bankrotující automobilku Maxwell Motor Company. To se mu však úplně nedaří a Maxwell Motor Company přestává v roce 1923 vyrábět vozidla.

Walter Chrysler se ovšem nevzdává svého snu vyrábět a prodávat auta a v roce 1924 přichází s vlastním návrhem vozu. Jeho tehdejší návrh lidi natolik nadchne, že se Chrysler rozhodne reorganizovat Maxwell Motor Company a založit vlastní společnost. Využívá svého jména a zakládá společnost Chrysler Corporatiton.

 

Modely

Jako první model, ještě před založením samotné společnosti, představil Chrysler svůj Chrysler-six. Jednalo se o cenově velmi příznivý šestiválec. Tento první model byl podobný modelu, na kterém již Walter Chrysler pracoval v automobilce Willys.

Z historických modelů stojí za zmínku také minisérie luxusních vozů, které začal Chrysler vyrábět v padesátých letech. Jedná se o modely označené číslovkou 300. V současnosti se z těchto sérií prodává model 300c. 

Nejdéle prodávaným modelem od značky Chrysler byl Chrysler New Yorker. Ten vyjel poprvé na silnice v roce 1944 a prodával se až do roku 1994. V současnosti je velmi oblíbený Chrysler Sebring a v USA byl jeden z deseti nejprodávanějších aut Pickup RAM-6.

 

Modely vozidel Chrysler

  • Chrysler PT Cruiser
  • Chrysler Sebring 
  • Chrysler Sebring Convertible
  • Chrysler 300 
  • Chrysler Town & Country 
  • Chrysler Pacifica
  • Chrysler Aspen 
  • Chrysler Crossfire 

 

Chci levnější povinné ručení