Ušetřete na povinném ručení

Porovnejte nabídky pojišťoven a ušetřete až 9 000 Kč Chci levnější povinné ručení

Zdarma Pneupojištění + Pojištění pokut + Cestovní
pojištění

+100 Kč na MALL.CZ

Povinné ručení Hummer

Jak vybrat povinné ručení pro Hummer?

Jste-li majitelem motorového vozidla, je Vaší zákonnou povinností mít své vozidlo Hummer řádně pojištěné. Povinné ručení však za poslední dva roky zdražilo, a proto je důležité si mezi současnými nabídkami dobře vybrat. S výběrem nejlevnějšího povinného ručení Vám pomůže naše online kalkulačka. Během jedné minuty se dozvíte, která pojišťovna Vám nabízí nejvýhodnější povinné ručení.

 

Hummer

Hummer je populární značka speciálních off-roadových vozidel, která byla součástí koncernu General Motors. První varianta pod označením H1 vznikla z původního vojenského vozidla HMMWV neboli Humvee a to v 70. letech po válce v Perském zálivu, kde byl tento vůz poprvé použit. Díky online přenosům z války se tento vůz objevoval často na televizních obrazovkách a mezi lidmi vzbudil velký zájem. Mezi jeho “známé” uživatele patřil například Arnold Schwarzenegger.

První varianta H1 byla téměř totožná s její vojenskou předlohou. Pouze zde byli použity pohodlnější sedadla a chybí zde některé vojenské prvky (např. vysílačka či voděodolná baterie). Následující varianty H2 a H3 jsou pouze menšími civilními verzemi. Posledně jmenovaná varianta je dokonce velikostí i funkčností srovnatelná s ostatními SUV vozidly a ztrácí schopnost zdolávat náročné terénní překážky.

V roce 2009 prochází General Motors finanční krizí a oznamuje bankrot. V této době bylo nejprve rozhodnuto o ukončení značky Hummer, avšak nakonec mělo dojít k prodeji značky čínské firmě Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery Company. Obchod nakonec nevyšel a z prodeje sešlo. Značka Hummer tak byla oficiálně ukončena ke dni 7. dubna 2010. Poslední vůz byl vyroben 24. května 2010.

 

Modely vozidel Hummer

  • Hummer H1
  • Hummer H2
  • Hummer H3

 

Chci levnější povinné ručení