Úspory.cz >> Zákony a povinné ručení

Ušetřete na povinném ručení

Porovnejte nabídky pojišťoven a ušetřete až 9 000 Kč Chci levnější povinné ručení

Zdarma Pneupojištění + Pojištění pokut + Cestovní
pojištění

+100 Kč na MALL.CZ

Zákony a povinné ručení

Povinné ručení se řadí mezi pojistky, které jsou dané zákonem. Skutečnost je ovšem taková, že v mnohých případech ale povinné ručení být uzavřeno nemusí a člověk může svůj automobil anebo jiný motorový dopravní prostředek provozovat na komunikacích v České republice. Potíž zůstává ovšem v tom, že se vystavuje docela vysokému riziku platby v případě, že způsobí dopravní nehodu. Zákony a povinné ručení spolu tedy souvisejí, nicméně žádný příkaz pro uzavření této pojistky neexistuje.

Je nutné uzavírat povinné ručení?

Uzavírat povinné ručení tedy majitel motorového vozidla nemusí na vlastní riziko. V každém případě je ale vhodnější si výhodné povinné ručení u některého z poskytovatelů uzavřít. Dnes je na výběr spousta pojišťoven, takže to není žádný problém. Na webu uspory.cz si lze najít tu nejlevnější pojišťovnu a fakticky máte vyhráno. Po porovnání uvidíte přímo cenu za povinné ručení, která bude zaručeně nejnižší.

Co hrozí při neuzavření pojistky?

Jestliže si povinné ručení neuzavřete, pak můžete pochopitelně provozovat automobil anebo jiné motorové vozidlo po komunikacích, nicméně vystavujete se možnosti obrovských plateb. Jinak také hrozí vysoká pokuta, a to klidně až v celkové výši 40 000 korun. Zákony a povinné ručení spolu tedy přesně takto mohou souviset velmi úzce.

Chci levnější povinné ručení