Úspory.cz >> Plná moc k registraci vozidla

Ušetřete na povinném ručení

Porovnejte nabídky pojišťoven a ušetřete až 9 000 Kč Chci levnější povinné ručení

Zdarmaodškodnění po nehodě

+100 Kč na MALL.CZ

Plná moc k registraci vozidla

Koupili jste nové auto, ale nemáte čas jej včas přihlásit na registru motorových vozidel? U registrace vozidel nemusíte být osobně právě vy. Pověřit můžete i jinou důvěryhodnou osobu, která za vás konkrétně tento úkon vybaví. Nemůže tak učinit pouze o své vůli, ale potřebovat bude plnou moc s řádně vyplněnými údaji, podpisy a úředním ověřením.

Plnou moc udělujte vždy osobě, které plně důvěřujete. Obsah plné moci není nijak komplikovaný. Vždy by měla obsahovat osobní údaje obou stran - zmocnitele a zmocněnce. Jedná se o běžné údaje, které se vyplňují do jakékoliv smlouvy. V případě soukromé osoby vyplňte jméno a příjmení, trvalou adresu, rodné číslo (datum narození), číslo občanského průkazu a v případě firmy název, adresu sídlo a IČO.

V plné moci musí být jasně definováno, k čemu je určená. V tomto případě by měla obsahovat identifikaci vozidla (typ a značka, RZ, VIN, apod.) a popis úkonu (registrace vozidla a s ní související činnosti). Plnou moc je nutné podepsat a podpisy nechat úředně ověřit. Provedením úkonu plná moc zaniká.

Chci levnější povinné ručení