Povinné ručení Mini Cooper

Jak vybrat povinné ručení pro Mini?

Vlastníte populární vůz značky Mini? Pak nezapomínejte na svou zákonnou povinnost a sjednejte si povinné ručení. My Vám na našich stránkách nabízíme možnost rychlého online porovnání povinného ručení od různých pojišťoven. Vy si snadno pro své vozidlo Mini vyberete to nejlevnější povinné ručení na trhu, které Vás a Vaše vozidlo dostatečně ochrání.

 

Mini

Toto malé autíčko, které zpočátku vzbuzovalo spíše rozpaky než nadšení, vzniklo v 60. letech. Důvodem byl nárůst ceny ropy a tedy i provozu běžného vozidlo. Navíc také vzrostla poptávka po menším autě, které by bylo vhodné pro dopravu ve městě. Automobilové značky Austin a Morris proto uvedli na trh první model, kterým byl Austin Rover Mini v roce 1959. 

Designérem tohoto “retro miniautíčka” byla Alec Issigonis. Údajně si Issigonis prý nechal zavolat čtyři největší pivaře z továrny a posadil je na zem - dva vedle sebe a dva za nimi. Pak křídou načrtl jejich obvod a podle rozměrů nechal vyrobil nové městské auto Mini. Pro takto malé auto bylo nutné vymyslet zcela odlišnou konstrukci. Motor, náhon předních kol i převodovka byli proto umístěny dopředu, čímž vzniklo malé auto s dostatkem prostoru uvnitř.

Zprvu o toto auto nebyl velký zájem, ale díky šikovnému marketingu, se Mini stalo velmi populárním autem zejména v 60. a 80 letech. S tímto autem začínali závodit i známí závodní jezdci, jako byli Niki Lauda či James Hunt. A Mini se také velmi líbilo dívkám a ženám. V 80. letech bylo 70 procent vozů Mini v rukou žen. V roce 2000 byla výroba ukončena a dnes se jedná o lahůdku pro sběratele či fandy. Vyrobeno jich však bylo neuvěřitelných 5 387 862 kusů.

V roce 2001 bylo Mini převzatou značkou BMW, která na výrobu navázala novou generací Mini, které se prodávají dodnes.

 

Závodní Mini Cooper S

Sportovní verze Mini byla velmi úspěšná v rallye. Tvůrcem tohoto modelu byl John Cooper, kterému se podařilo vedení automobily přesvědčil, aby začali vyrábět tuto verzi pro automobilové závody. Mini Cooper S byl velmi úspěšný a vyhrál stovky různých závodů. S Mini Cooperem jezdili Aaltonen, Patrick Hopkirk, Makinen a mnoho dalších.

 

Modely vozidel Mini

  • Mini Clubman
  • Mini Cooper
  • Mini Coupé
  • Mini Countryman
  • Mini John Cooper Works
  • Mini New Mini
  • Mini One
  • Mini Roadster