Povinné ručení Tesla

Jak vybrat povinné ručení pro Tesla?

Platíte za povinné ručení stále více? Nenechte si od své stávající pojišťovny diktovat cenu a najděte si levnější povinné ručení. Naše stránky Vám s hledáním pomohou. Stačí si porovnat nabídky všech pojišťoven, které u nás najdete pohromadě. Porovnání nabídek je velmi rychlé a zabere Vám pouze pár minut. Vybrané povinné ručení pro Vaše vozidlo Tesla si navíc objednáte online.

 

Tesla 

Automobilový výrobce Tesla Motors, Inc. je moderní a mladá společnost, která byla založená teprve v roce 2003 dvojicí, kterou tvoří pánové Martin Eberhard a Marc Tarpenning v Kalifornii a pojmenovali ji po slavném elektro-inženýrovi a fyzikovi Nikolovi Teslovi. 

Společnost Tesla je významná tím, že nevyrábí klasická vozidla, ale elektromobily, které si hledají své místo na současném automobilovém trhu. O jejich úspěších svědčí fakt, že již v roce 2009 vyráběli 25 elektromobilů týdně.

Prvním modelem, který společnost proslavil, byl Tesla Roadster. Tento elektromobil jezdí na Li-ion baterie a jeho dojezd činí přibližně 394 km v případě plného nabití. Jeho zrychlení z 0 na 97 km/h trvá 3,9 sekundy. Tesla Roadster byl vyráběný v letech 2008 až 2012 a prodáno jich bylo na 2 550 kusů v 31 zemích celého světa. Tento model se sice již nevyrábí, ale stále je možné jej koupit.

Druhým modelem, který se vyrábí a prodává od roku 2012, je Tesla Model S. Jeho výroba byla ohlášená již v roce 2008 a v roce 2012 už měla společnost 13 000 objednávek. Nejlepší model je vybavený elektromotorem o výkonu 416 koní a může dosahovat maximální rychlosti až 210 km/h. Jeho dojezd činí přibližně 426 km.

V roce 2012 byl oznámen vývoj nového Modelu X, kterým bude SUV pro 7 osob. Zahájení výroby je plánováno na konec roku 2014. 

 

Modely vozidel Tesla

  • Tesla Roadster
  • Tesla Model S