Úspory.cz >> Faktura za elektřinu

Ušetřete snadno na elektřině!

Pomůžeme Vám vybrat levnějšího dodavatele Chci platit méně za elektřinu!

Vše za Vás ZDARMA zařídíme

Faktura za elektřinu

Platba elektrické energie je pro všechny z nás jakousi samozřejmostí, kterou je bohužel nezbytné realizovat několikrát ročně. Pokud elektrickou energii nezaplatíme, pak jsme penalizování a hrozí i to, že nám budou dodávky elektrického proudu přerušeny. To si pochopitelně nikdo nepřeje, a tak je nutné všechny faktury za elektřinu platit. Když už ale něco platíme, je nutné o tom vědět prakticky všechno. Co by tedy taková faktura za elektřinu měla obsahovat a jakým způsobem by měla být řešena?

 

Náležitosti faktury za elektřinu

V první řadě musí na faktuře za jakékoli služby být uvedeno celkové jméno dodavatele služeb a také kompletní částka, kterou by měl dlužník zaplatit. Vše musí být naprosto přesné. Důležité je i samotné označení faktury. Mnohdy je přímo označena jako faktura, v některých případech bývá pojmenována jako daňový doklad. Hodně důležitá jsou i některá ostatní data. Jmenovat bychom měli datum plnění dané faktury, datum vystavení a v neposlední řadě i datum splatnosti. K tomuto datu musí nejpozději člověk fakturu platit. Faktura za elektřinu není žádnou výjimkou a musí tyto náležitosti obsahovat. 

 

Co na faktuře nemusí být

Náležitosti faktury jsou různé, nicméně na faktuře jako takové nemusí být vlastnoruční podpis vystavitele anebo zástupce společnosti, která fakturu vystavuje. To samé se týká razítka této společnosti anebo loga. Všechny tyto náležitosti nejsou nutností. Ostatně pokud budete řešit elektřinu přes úspory.cz, určitě se vše přesně dozvíte. 

 

Petr L., Prostějov

"Faktury za elektřinu platím pravidelně s tím, že jednou ročně mi přijde velké vyúčtování. To se stalo i minulý měsíc. Cena ve vyúčtování nebyla optimální, a tak jsem přešel k jiné společnosti. Učinil jsem tak přes úspory.cz, takže nenastal žádný problém. Dnes ušetřím každý měsíc 200 korun."

 

Pavla A., Neratovice

"Platba faktur za elektřinu je pro mě samozřejmostí. Jen mě přišlo, že jsem v minulosti platila docela hodně, a to i přesto, že mám malý domek, který je navíc nízkoenergetický. Změnila jsem tedy dodavatele přes úspory.cz a dnes jsou skutečně moje úspory vysoké."

 
Chci platit méně za elektřinu
COVID-19