Úspory.cz >> Sazby elektřiny
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned

Ušetřete snadno na elektřině!

Pomůžeme Vám vybrat levnějšího dodavatele Chci platit méně za elektřinu!

Vše za Vás ZDARMA zařídíme

Sazby elektřiny

Každý dodavatel elektrické energie dodává elektřinu v určitých sazbách. Je vcelku logické, že každý odběratel elektřiny má odlišné požadavky a někteří odebírají elektřiny více a jiní naopak poměrně zanedbatelné množství. Sazby mají přesně finančně řešit celkovou situaci a do, kde se odběratel z hlediska množství odebírané elektrické energie vlastně nachází. Je vcelku jasné, že v mnohých případech lze díky sazbám maximálně ušetřit. Některé sazby elektřiny umožňují i úsporu v řádu několika tisíc korun na jednom ročním zúčtování. Jaké jsou tedy základní sazby elektřiny?

 

Sazby pro domácnost se liší

Sazeb pro domácnost je hned několik a každá se liší právě tím, do jaké míry spotřebovává konkrétní domácnost elektrickou energii. Je vcelku jasné, že některé domácnosti mají mnohem vyšší spotřebu a jiné naopak nižší. Největší klasikou je sazba D02d. ta se uplatňuje u většiny domácností. Jedná se o sazbu, jež přímo zohledňuje celkovou spotřebu elektřiny pro rodinu, která nedisponuje tepelným čerpadlem a nevytápí celý dům elektrickými přímotopy. Pokud máte doma tepelné čerpadlo, pak se uplatňuje sazba elektřiny D56d. jestliže vytápíte celou domácnost elektřinou, pak jde o sazbu D45d.

 

Sazby je třeba porovnat

Každá sazba se ale může rapidně lišit dle toho, jaký dodavatel řeší dodávky elektrické energie do domácnosti. Jestliže se podíváte na úspory.cz a porovnáte si vaši spotřebu elektřiny za konkrétní období, pak se v rámci jedné jediné sazby můžete dočkat i poměrně velkých změn. Vybrat si pak můžete dodavatele s nižšími cenami.  

 

Martina M., Břeclav

"Vždy jsem byla přesvědčena o tom, že sazby elektřina nabízejí dodávky elektrické energie za určitou fixní cenu pro každého. Po porovnání ceny energií na úspory.cz jsem ale zjistila, že je tomu obráceně. Dnes již odebírám elektřinu od nového dodavatele, který je mnohem levnější, než tomu bylo u předchozího."

 

Rudolf K., Kladno

"Nikdy jsem nevěděl, že porovnání cen elektřiny je tak jednoduché. Popravdě jsem jej ani nikdy nepotřeboval. Pak jsem ale zdarma využil portálu úspory.cz a pak jsem si už bez problémů uzavřel novou smlouvu za mnohem levnějších podmínek."

 
Chci platit méně za elektřinu