Úspory.cz >> Elektřina tarify
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned

Ušetřete snadno na elektřině!

Pomůžeme Vám vybrat levnějšího dodavatele Chci platit méně za elektřinu!

Vše za Vás ZDARMA zařídíme

Elektřina tarify

Odběr elektrické energie je jakousi nutností každé domácnosti. Pokud chceme doma svítit a mít jakékoli běžné vybavení, pak se bez elektřiny prostě neobejdeme. Odběr elektřiny je specifický v tom, že je elektřina rozdělena do konkrétních tarifů. Ty se vyznačují tím, že jsou rozlišeny především díky tomu, pro jaké konkrétní koncové uživatele je elektřina vlastně určena. Není od věci vědět přesně, jaké elektřina tarify vlastně nabízí a které jsou ideální pro konkrétní domácnosti anebo větší odběratele elektrické energie. Podívejme se tedy na konkrétní tarify a také na možnosti, jakým způsobem porovnávat ceny jednotlivých tarifů v rámci určitých dodávek elektrické energie. 

 

Nízké a vysoké tarify elektřiny

Tarify je možné u elektřin rozdělit do dvou základních skupin, jež jsou pochopitelně členěny podle toho, jakým způsobem je elektřina do domácností dodávána, respektive v jakém množství je třeba elektrické energie pro konkrétní odběratele. U nižších tarifů jsou typické sazby, které se vyznačují opravdu nízkým odběrem elektřiny. Jmenovat bychom mohli třeba sazbu D02d, která je určena domácnostem, které nevyužívají elektřinu na vytápění. V opačném případě je třeba již vyšších tarifů, které jsou určeny pro domy s tepelnými čerpadly anebo elektrickými přímotopy. Elektřina tarify tohoto typu určitě nabídne a je třeba vybrat ty pravé sazby. 

 

Porovnání cen elektřiny

Jestliže nezvolíte ten správný tarif, můžete vše napravit. To samé platí i v případě že se vám nepodaří najít toho nejlevnějšího dodavatele a zvolíte nevhodného. Kdykoli totiž můžete přejít k levnějšímu. Ideální je využít porovnání cen elektřiny na webu úspory.cz. To nabízí porovnání všech dodavatelů elektřiny v České republice. Pohodlně a nezávazně si porovnáte cenu energie a máte vyhráno.  

 

Josef L., Bystřice pod Hostýnem

"V tarifech elektřiny jsem se prostě dlouhodobě nevyznal. Když jsem se ale podíval na roční vyúčtování elektřiny, jednoznačně jsem si vše musel prověřit. Na webu úspory.cz jsem si našel pohodlně porovnání cen u jednotlivých dodavatelů elektřiny. Na základě porovnání jsem našel toho nejvýhodnějšího."

 

Pavlína M., Beroun

"Po dlouhou dobu se mi vůbec nedařilo ušetřit na elektřině. Snažila jsem se, co to dá, tím, že jsme méně svítili a šetřili elektrickou energii její menší spotřebou. Poté, co jsem si porovnala ceny elektřiny na úspory.cz, jsem ale změnila dodavatele a dnes již nešetřím."

 
Chci platit méně za elektřinu