Úspory.cz >> Výpočet ceny elektřiny
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned

Ušetřete snadno na elektřině!

Pomůžeme Vám vybrat levnějšího dodavatele Chci platit méně za elektřinu!

Vše za Vás ZDARMA zařídíme

Výpočet ceny elektřiny

Cena za elektrickou energii se skládá ze dvou základních položek. Tou první jsou položky regulovatelné, které jsou fakticky konstantní a není možné s nimi jakkoli nakládat. Tyto složky jsou každým rokem přesně určeny Energetickým regulačním úřadem. Jedná se o fixní částku, která tvoří celkem 50% z celkové ceny za elektrickou energii, kterou musí platit koncový odběratel. Druhých 50%, tedy druhá polovina ceny za elektřinu, je složena neregulovatelnými složkami. Ty si již určují sami dodavatelé, takže právě tady dochází k největším rozdílům v cenách za dodávky elektřiny. Výpočet ceny elektřiny lze tedy provádět až na základě těchto všech údajů.

 

Jak na výpočet ceny elektřiny

Výpočet ceny elektřiny lze realizovat hned několika možnými způsoby. Tím klasickým je pochopitelně zjištění ceny za měrnou jednotku, tedy kwh a pak následný výpočet celkové ceny elektřiny. Takovýto výpočet je ovšem značně složitý a nejít si cestu k celkové ceně za elektřinu je tak velmi zdlouhavé, nepřesné a mnohdy i zbytečné. Ideální je pro výpočet ceny elektřiny profesionální srovnávač na internetu. 

 

Důležité je porovnání

Jestliže chcete mít cenu elektřiny skutečně nízkou, pak porovnávejte přímo online na internetu ceny jednotlivých dodavatelů. Ideální volbou je portál úspory.cz, který nabízí komplexní porovnání cen všech dodavatelů elektrické energie. Zjistit ceny elektřiny si tak můžete za několik vteřin, a to maximálně efektivně a pohodlně.  Vše je navíc pochopitelně zcela zdarma. 

 

Josef H., Kladno

"Vždy jsem se snažil zjistit, jak je to vlastně s celkovou cenou za elektřinu, kterou musím platit. Měsíční zálohy mě doslova děsily. Poté, co jsem si ale porovnal ceny elektřiny na úspory.cz, jsem měl naprosto jasno. Ihned jsem přešel k nejlevnějšímu dodavateli elektřiny a dnes má úplný klid."

 

Amálie F., Uherské Hradiště

"O ceny elektřiny jsem se nikdy nijak zvlášť nestarala, jelikož jsem věděla, že vše má pod kontrolou můj muž. Po jeho smrti mi ale nic jiného nezbylo a musela jsem se poohlédnout po nejlevnějším dodavateli. Moc mi pomohly úspory.cz, které mi všechno dodavatele porovnaly, a já si vybrala toho pravého."

 
Chci platit méně za elektřinu