Úspory.cz >> Vyúčtování elektřiny
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned

Ušetřete snadno na elektřině!

Pomůžeme Vám vybrat levnějšího dodavatele Chci platit méně za elektřinu!

Vše za Vás ZDARMA zařídíme

Vyúčtování elektřiny

Pokud potřebujete znát, kolik finančních prostředků budete muset vydat za elektřinu, pak bude jednoznačně nutné, abyste se podívali na vyúčtování elektřiny. Právě to je schopno ukázat vám naprosto přesně, jak na tom z hlediska celkové spotřeby a potažmo i plateb za elektrickou energii vlastně jste. Vyúčtování elektřiny dokáže přesně zmapovat vaši spotřebu elektrické energie za konkrétní období. Většinou se vyúčtování řeší v ročních intervalech. 

 

Formy vyúčtování elektřiny

Vyúčtování elektřiny se řeší ve dvou základních podobách. Tou první je klasické papírové vyúčtování, které je zasíláno konkrétním odběratelům elektřiny poštou. Takovéto vyúčtování je ovšem vytlačováno modernější podobou, která spočívá ve vyučování elektřiny v elektronické formě. Toto vyúčtování obdržíte emailem. Mnohdy je možné přímo spotřebu elektřiny kontrolovat i v online formuláři dodavatele.  

 

Jaké údaje jsou na vyúčtování elektřiny

Ve vyúčtování elektřiny jsou specifické údaje, které informují o všem, co se spotřeby elektřiny jako takové týká. V první řadě se jedná o celkovou spotřebu elektřiny za dané zúčtovací období. Dále je tady uváděna cena za měrnou jednotku, tedy kwh. Na tuto cenu je zapotřebí se soustředit, jelikož právě ona je schopna vám říct, kolik zaplatíte. Ideální je si celkovou sumu za spotřebu porovnat na webu úspory.cz a zjistili přímo, jestli odebíráte elektřinu skutečně levně, anebo nikoliv. Pokud je elektřina drahá, pak stojí zato změnit dodavatele.   

 

Ilona H., Františkovy Lázně

"Vyúčtování elektřiny mi chodí každým rokem. Letos se mi při jeho obdržení zdála cena za elektřinu hodně vysoká, a tak jsme se rozhodla ji porovnat na úspory.cz. Nakonec mi vyšlo, že platím skoro nejvíc. Drahého dodavatele jsem tedy vyměnila za mnohem levnějšího, který dodává elektřinu stejně spolehlivě." 

 

Dušan L., Prostějov

"Vždy jsem zastával názor, že změna dodavatele elektřiny je poměrně složitým procesem, který je lepší neabsolvovat. Po porovnání cen elektřiny na úspory.cz jsem ale změnil názor a dnes již odebírám elektřinu od jiného mnohem levnějšího dodavatele."

 
Chci platit méně za elektřinu