Úspory.cz >> Ceny energií >> Dodavatelé plynu >> RWE Energie, a.s.

Ušetřete tisíce korun za plyn!

Nikdy nebyla tak vhodná doba na změnu dodavatele Chci platit méně za plyn

Vše za Vás ZDARMA zařídíme

RWE Energie, a.s.

Společnost RWE se řadí mezi největší energetické společnosti u nás, o čemž svědčí jak velikost jejich dodávek, tak pochopitelně i celkový rozsah služeb, které dokáže RWE Energie, a.s. poskytovat svým klientům. V České republice stojí společnost RWE na celkem čtyřech základních pilířích. Jedná se o dodávky zemního plynu, distribuci plynu a jeho skladování ve velkých podzemních zásobních. Čtvrtým pilířem je výroba tepla a elektrické energie.

Jedna z největších společností u nás

O výsadním postavení společnosti RWE Energie a.s. u nás jednoznačně hovoří především fakt, že dokáže zajistit dodávky zemního plynu a elektrické energie pro celkem 1,7 milionu zákazníků. Jedná se tedy o absolutně největšího dodavatele zemního plynu v České republice. Na trhu s elektrickou energií ale patří tato společnost také k největším svého druhu u nás. Jinak je možné hovořit i o tom, že RWE je neúspěšnější i jako dodavatel alternativní elektrické energie pocházející z alternativních zdrojů. Co se týká počtu zaměstnanců, pak pod RWE pracuje zhruba 4300 zaměstnanců.

Distribuce plynu RWE

RWE Energie a.s. se zabývá mimo jiné i distribucí plynu, a to prostřednictvím RWE Grid Holding. Díky této společnosti je zajištěno velké množství dodávek plynu jak do průmyslu, tak i do domácností. RWE disponuje celkem 64 000 kilometry distribučních sítí po celé České republice. Počítat do tohoto objemů nemůžeme jen Prahu a jižní Čechy. Distribuce zemního plynu koncovým zákazníkům probíhá pod komplexním dohledem Energetické regulačního úřadu. Díky tomuto faktu může RWE nabídnout i výhodné ceny. Na uspory.cz se o tom můžete ostatně přesvědčit.

Další součásti RWE

RWE je mimo jiné i vlastníkem největších zásobníků plynu u nás. Celkem šest velkých plynových zásobníků s označením RWE Gas Storage nabízí neuvěřitelnou kapacitu 2, 7 miliardy m3. Teplárenství spadá u RWE pod RWE Energo. Tato společnost vlastní celkem 28 teplárenských provozoven a dokáže dodat ročně více než 900 000 GJ tepla. Zapomenout nemůžeme ani na elektřinu, které dodá celkem 60 000 MWh. Dodávky tepla a elektrické energie jsou u RWE zkrátka nejvyšší ze všech distributorů energie. Pokud chcete mít teplo opravdu levné, ideální je srovnat si ceny na uspory.cz

Chci platit méně za plyn