Úspory.cz >> Finanční subjekty >> Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců ČR (AFIZ)

Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců ČR (AFIZ)

Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců České republiky (AFIZ) dříve pod názvem (Asociace registrovaných investičních zprostředkovatelů - ARIZ ČR) byla založena roku 2002.

AFIZ je nejvýznamnější profesní asociace pro oblast finančního poradenství v České republice. Sdružuje fyzické a právnické osoby poskytující investiční poradenství. Na základě rozšíření působnosti asociace mohou být jejími členy od roku 2004 všechny právnické a fyzické osoby, které působí na finančním trhu.

Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců České republiky vznikla v reakci na novou právní úpravu, která vymezila nový předmět podnikání mimo rozsah živnostenského zákona - investiční zprostředkovatel, registrovaný tehdy Komisí pro cenné papíry.

Asociace využívá svého vlastního profesionálního odborného zázemí k poskytování odborných služeb svým členům a zároveň hájí jejich zájmy při přípravě nových zákonů věnujících se oblasti finančnictví.

V současné době je nejvyšším představitelem Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců České republiky bývalý ministr Tomáš Ježek.

Pobočka Praha

  • Adresa:
    Krakovská 25
    110 00 Praha 1
  • Kontakt:
    Tel.: +420 222 515 568