Úspory.cz >> Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM)
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned

Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM)

Asociace českých pojišťovacích makléřů (s původním názvem Sdružení českých pojišťovacích makléřů) vznikla v roce 1994 a to za účelem sdružení k prosazování společných profesních zájmů a ke kultivaci prestiže této profese.

V roce 2005 dochází ke sloučení se Sdružením nezávislých pojišťovacích makléřů (KOPM) a vzniká jednotná profesní organizace, která nese název Asociace českých pojišťovacích makléřů a jejím posláním je ochrana společných zájmů členů asociace.

AČPM se stala připomínkovým místem pro návrhy zákonných norem z oblasti pojišťovnictví. Vyjadřuje se k aktuálním problémům pojistného trhu a snaží se poskytovat odborné informace jak pro klienty, tak pro širší veřejnost.

Mezi partnery asociace patří například portál Opojištění s kterým se podílí na anketě Pojišťovna roku. AČPM je i odborným partnerem ve známé soutěži Zlatá koruna.

V roce 1998 byla AČPM přijata za člena BIPAR (Evropská federace pojišťovacích zprostředkovatelů). Kromě možnosti využívat cenné informace a pomoc federace se může asociace spolupodílet na tvorbě relevantní legislativy Evropské unie. Dále AČPM spadá pod mezinárodní organizace WFII (Světová federace pojišťovacích zprostředkovatelů a POI (Partneři zprostředkovatelů).

Pobočka Praha

  • Adresa:
    nám. Winstona Churchilla 2/1800
    130 00 Praha 3
  • Kontakt:
    Tel.: +420 234 462 166