Úspory.cz >> Asociace družstevních záložen (ADZ)
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned

Asociace družstevních záložen (ADZ)

Asociace družstevních záložen (ADZ) vznikla v roce 2001 a to jako dobrovolné zájmové sdružení spořitelních a úvěrových družstev a dalších úvěrových institucí.

Asociace družstevních záložen má 6 členů: ANO - spořitelní družstvo, Artesa - spořitelní družstvo, České spořitelní družstvo, Citfin, Moravský peněžní ústav a Peněžní dům.

Družstevní záložna je známá i pod pojmem spořitelní družstvo či v obecné češtině jako kampelička. Hlavní činností družstev je příjímání vkladů, poskytování úvěrů a další finanční služby pro členy družstva.

Asociace družstevních záložen se snaží vytvořit platformu vzájemné nápomoci mezi členy v oblasti obezřetného podnikání. Zastupovat členy asociace a prosazovat jejich společné zájmy ve vztahu k vládě, parlamentu a dalším orgánům.

Na rozdíl od bank, kde se setkáváme s klasickým pojmem klient, se u záložen setkáváme s pojmem člen. Pokud chcete jako fyzická nebo právnická osoba využívat jejích služeb, musíte se stát jejím členem. Členem se stanete po podepsání přihlášky a složení členského vkladu. Výše a podmínky jsou u každé záložny jiné.

Pobočka Praha

  • Adresa:
    Senovážné nám. 1588/4
    110 00 Praha 1
  • Kontakt:
    Tel.: +420 724 931 441