Úspory.cz >> Asociace hypotečních makléřů (AHM)
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned

Asociace hypotečních makléřů (AHM)

K založení Asociace hypotečních makléřů (AHM) došlo v roce 2006 a podíl na založení mají čtyři největší makléřské firmy českého hypotečního trhu - Gepard Finance a.s., Hyposervis a.s., Simply s.r.o. a Sophia Finance s.r.o.

Hypoteční trh v České republice zažil velice dynamický růst a to v dlouhodobém horizontu od roku 2000. S tím byl přirozeně spojený i zvýšený počet osob a subjektů, které hypotéky bankám zprostředkovávají.

To vedlo makléřské společnosti jež na českém trhu působí nejdéle a získaly si největší renomé k založení Asociace hypotečních makléřů. Asociace byla založena s jasným cílem a to pozitivně působit na další rozvoj hypotečního trhu.

V dnešní době více než polovinu všech hypoték nezískávají banky přímo, ale právě prostřednictvím externích zprostředkovatelů jako jsou hypoteční makléři. Renomovaný hypoteční makléř klientovi ušetří čas, peníze, papírování a je schopný nabídnou levnější a kvalitnější řešení, než by se klientovi dostalo v bance.

Zde zasahuje právě Asociace hypotečních makléřů. Ta vyžaduje u subjektů, které se chtějí označovat za hypoteční makléře odbornou způsobilost, profesionální přístup a srovnávací způsob nabídky. Mimo to se AHM snaží s bankami řešit palčivá témata a působit preventivně v přístupu mezi bankou a klientem.

Pobočka Praha

  • Adresa:
    Bořivojova 35/878
    130 00 Praha 3
  • Kontakt:
    Tel.: +420 603 740 112