Úspory.cz >> Finanční subjekty >> Asociace realitních kanceláří ČR (ARK)

Asociace realitních kanceláří ČR (ARK)

K založení Asociace realitních kanceláří České republiky došlo v roce 1991 několika realitními kancelářemi z různých míst České republiky.

Asociace se zaměřuje na prosazování a ochranu zájmů realitních kanceláří. Sdružuje subjekty, které se touto profesí zabývají. ARK přispívá ke zlepšování podmínek v realizaci realitních obchodů a to především prostřednictvím zákonných úprav.

Rozsah činností asociace spadá například do legislativy, kde se ARK podílí na přípravách zákona o realitním podnikání. Od 90. let pořádá profesní vzdělávání pro realitní makléře. V zahraniční spolupráci můžeme zmínit pravidelnou účast na evropském sdružení realitních asociací (CEPI).

ARK pomocí nejrůznějších forem nezapomíná poskytovat informace široké veřejnosti a to především o základních náležitostech realitních obchodů.

V současné době se Asociace realitních kanceláří České republiky skládá z více než 300 realitních kanceláří z celé republiky. Každý člen asociace si musí doplňovat své profesní znalosti a jednou za 5 let podstoupit ověření svých znalostí.

Pobočka Praha

  • Adresa:
    Strašnická 3165/1b
    102 00 Praha 10
  • Kontakt:
    Tel.: +420 272 762 953