Úspory.cz >> ING banka, ING konto
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned

ING banka, ING konto

ING Group vznikla v roce 1991 propojením bankovní skupiny a holandské pojišťovny. Toto spojení dalo vzniknout společnosti s názvem Internationale Nederlanden Group. Odtud také zkratka ING. Ještě v roce 1991 vstupuje ING na český trh, a to konkrétně v oblastech pojišťovnictví, bankovnictví, podílových fondech a penzijního připojištění. V současné době se ING zaměřuje na fyzické i právnické osoby, kterým nabízí širokou škálu produktů.

Produkty a služby ING

Spíše než na typické bankovní služby se ING zaměřuje na pojištění. A takové nabízí hned dvě. Životní pojištění a penzijní připojištění. ING ovšem nabízí i ostatní služby jako je běžný účet, investiční fondy, finanční poradenství. ING také nabízí svým zaměstnancům Employee Benefits (zaměstnanecké výhody). Tím se rozumí nepeněžitá odměna, kterou jim zaměstnavatel nabízí. Mezi takové produkty patří například příspěvky zaměstnavatele na životní a penzijní připojištění zaměstnanců.

Posledním ještě nezmíněným produktem je Oranžová hypotéka. Jedná se o jediný úvěr, který ING nabízí. Tuto službu nabízí ve spolupráci bankovních partnerů Raiffeisenbank a.s. a Hypoteční banky a.s. Jedná se o účelový úvěr na nákup, rekonstrukci nebo modernizaci nemovitosti. Minimální výše Oranžového úvěru je 300 000 Kč a max. výše dosahuje 30 milionů. Neobvyklá je možnost financování až do 120 % ze zástavní hodnoty nemovitosti. Splatnost úvěru se pohybuje od 5 do 40 let. Výhodou Oranžové hypotéky je konzultace s odborníkem zdarma.

ING má na svém kontě celou řadu ocenění. Velmi oceňované je ING Konto. Tato služba již 3 v posledních čtyřech letech vyhrála cenu Zlatá koruna v kategorii „Účet“. Ale i další produkty jsou běžnými hosty na stupních vítězů. Velmi je oceňován i Český akciový fond nebo penzijní připojištění, které ING nabízí.