Úspory.cz >> Finanční subjekty >> Wüstenrot stavební spořitelna

Wüstenrot stavební spořitelna

Historie společnosti a stavebního spoření na evropském kontinentě vůbec se datuje v roce 1921, kdy byl v německém městečku Wüstenrot založen spolek s mottem “Každé rodině střechu nad hlavou”.

Po expandování finanční skupiny Wüstenrot do Evropy došlo ke spojení s jednou z největších německých pojišťovacích společností Württembergische AG. V roce 1993, kdy byl přijat zákon o stavebním spoření, byla již značka Wüstenrot mezinárodní finanční skupinou.

Stavební spořitelna byla první krok, jak nabízet klientům ucelený soubor finančních služeb. V roce 1998 byla založena Wüstenrot životní pojišťovna, a.s. V roce 2003 Wüstenrot hypoteční banka a.s. Čtvrtou společností skupiny je Wüstenrot pojišťovna a.s. z roku 2008.

V roce 2016 se strategický partner Alianz pojišťovna, a.s. stal jediným akcionářem společností Wüstenrot pojišťovna a.s. a Wüstenrot životní pojišťovna, a.s.

Wüstenrot patří mezi další čtyři stavební společnosti, které jsou členem Asociace českých stavebních spořitelen (AČSS). AČSS sdružuje stavební spořitelny již od svého založení v roce 2000.


Pobočka - Praha

  • Adresa:
    Na Hřebenech II 1718/8
    140 23 Praha 4
  • Kontakt:
    Tel.: +420 800 22 55 55