\
Úspory.cz >> Hypotéky >> Fixace hypotéky 2016

Získejte výhodnou hypotéku ...

... a vyřešte své bydlení jednou provždy! Chci výhodnou hypotéku

Zajistíme nejnižší úrokové sazby.

Bezplatná konzultace se SPECIALISTOU

Fixace hypotéky 2016

Co je to doba fixace a v čem je výhodná? Výše úrokové sazby se může u hypotéky změnit i několikrát do roka. Pro lidi, kteří chtějí mít výši měsíční splátky jistou a bojí se riskovat, je proto vhodné si úrokovou sazbu jednoduše zafixovat až na několik let dopředu. To platí zejména pro případy, kdy v době sjednání hypotéky byly úrokové sazby skutečně na nízké úrovni.

 

Fixace již od jednoho roku

Doba fixace může být velmi různá. Pohybuje se již od jednoho roku až po celou dobu splácení hypotéky. Nejčastěji však lidé volí dobu fixace na tři nebo pět let. Po skončení doby fixace se mohou rozhodnout, zda setrvají u banky za stejných podmínek, nebo zda hypotéku refinancují za výhodnějších podmínek. Refinancování se vyplatí zejména tehdy, pokud se původní hypotéka stane méně výhodnou. Na konci doby fixace je možné také hypotéku předčasně splatit bez poplatku.

 

Hypotéky s variabilní úrokovou sazbu

Pro lidi, kteří se nebojí riskovat, jsou určené hypotéky s nulovou dobou fixace. V podstatě se jedná o hypotéky s tzv. variabilní či plovoucí sazbou. Úroková sazba se může změnit i několikrát do roka. V případě, že sazby spíše klesají, je možné hodně ušetřit. Riziko je ale poměrně vysoké. Tyto hypotéky nejsou příliš vhodné pro rodiny, které potřebují mít výdaje v rámci rodinného rozpočtu jasně definované.

Chci výhodnou hypotéku