\
Úspory.cz >> Hypotéky >> Podmínky pro hypotéku

Získejte výhodnou hypotéku ...

... a vyřešte své bydlení jednou provždy! Chci výhodnou hypotéku

Zajistíme nejnižší úrokové sazby.

Bezplatná konzultace se SPECIALISTOU

Podmínky pro hypotéku

Začali jste se zajímat o hypotéku a netušíte, jaké podmínky musíte splnit? Poradíme Vám. Podmínky pro získání hypotéky jsou již několik let v podstatě stejné a mění se pouze minimálně. Většina podmínek je u všech poskytovatelů hypoték stejná, a pokud se liší, tak pouze v jejich přísnosti. Největší rozdíly tak panují mezi bankovními a nebankovními hypotékami. 

 

Hlavní podmínkou je příjem 

Mezi základní podmínky, které by měl žadatel o hypotéku splnit, patří zejména výše příjmu, typ příjmu, věk žadatele, počet žadatelů a také výše vlastních naspořených prostředků, jsou-li nějaké. Rozhodující je právě výše příjmu. Čím vyšší je, tím spíš hypotéku dostanete. S tím však souvisí také pravidelné výdaje (úvěry, leasing, nájem, děti, atd.). Jsou-li výdaje vysoké, dochází ke snížení celkových příjmů a tím i ke snížení šance na získání hypotéky.

 

Spolužadatelství jako řešení nižších příjmů 

Častým řešením při nízkých příjmech je spolužadatelství. To znamená, že více lidí své příjmy doslova spojí. Díky tomu tak získají mnohem vyšší šanci na získání hypotéky. Spolužadatelství je typické zejména pro manželské páry. Závazek není navíc nezrušitelný. Z hypotéky je možné se vyvázat vyplacením. Častější je však prodej nemovitosti a rozdělení peněz.

Chci výhodnou hypotéku