\
Úspory.cz >> Hypotéky >> Podnikatelská hypotéka

Získejte výhodnou hypotéku ...

... a vyřešte své bydlení jednou provždy! Chci výhodnou hypotéku

Zajistíme nejnižší úrokové sazby.

Bezplatná konzultace se SPECIALISTOU

Podnikatelská hypotéka

Podnikatelé nemají zrovna na růžích ustláno. Získat hypotéku je v jejich případě výrazně těžší než u běžného zaměstnance. A to i přesto, že jejich příjmy jsou značně vyšší. Základním problémem je daňové přiznání, podle něhož jejich příjmy nebudí zrovna příznivý dojem.

Výhody podnikatelské hypotéky

Podnikatel může o hypotéku žádat ze stejných důvodu jako zaměstnanec. Tedy v případě, kdy si chce pořídit vlastní byt, zrekonstruovat stávající bydlení nebo postavit rodinný dům. Může zažádat jak o účelovou, tak i neúčelovou hypotéku, pokud chce získané prostředky použít na jiné účely (např. na nové vybavení potřebné k podnikání). Žádosti jsou posuzované individuálně a zásadní roli hraje daňové přiznání, podle něhož jsou podnikatelům uznané nižší příjmy než ve skutečnosti. To také bývá nejčastějším důvodem odmítnutí žádosti o podnikatelskou hypotéku.

Daňové přiznání versus skutečný obrat

Banky mají pro podnikatele připravené jiné podmínky, zpravidla méně výhodné. Podnikatel musí předem upravit daňové přiznání tak, aby splnil podmínky banky. O hypotéce tedy musí uvažovat dlouho dopředu ideálně ve spolupráci s hypotečním poradcem, který mu poradí, jak daňové přiznání nejlépe optimalizovat. Některé banky hypotéky podnikatelům poskytují na základě obratu, což je lepší varianta. Banka má jasnou představu o příjmech a výdajích podnikatele a tudíž mu dokáže nabídnout hypotéku na míru a bez obav o jeho solventnosti.

Chci výhodnou hypotéku