\
Úspory.cz >> Hypotéky >> Prodej domu s hypotékou, jak na to?

Získejte výhodnou hypotéku ...

... a vyřešte své bydlení jednou provždy! Chci výhodnou hypotéku

Zajistíme nejnižší úrokové sazby.

Bezplatná konzultace se SPECIALISTOU

Prodej domu s hypotékou, jak na to?

Je pro Vás hypotéka tabu, protože se bojíte dlouhodobých závazků na desítky let? Pravdu máte samozřejmě v tom, že hypotéka je dlužný závazek až na 40 let. Během této doby se mohou změnit a pravděpodobně také změní Vaše příjmy i Vaše potřeby. Ale hypotéka Vám rozhodně v cestě stát nemusí. Když si dům koupíte na hypotéku, stane se přece Vaším majetkem. Můžete s ním tedy libovolně nakládat a to včetně jeho prodeje i v době splácení hypotéky. 

 

Hypotéku je možné splatit, refinancovat nebo prodat

Dojde-li ve Vašem životě ke změně, která Vás povede k rozhodnutí dům prodat, pak máte několik možností. Můžete hypotéku předčasně splatit a poté s domem naložit, jak uznáte za vhodné. Dům můžete také prodat rovnou s hypotékou, pokud najdete vhodného kupce, který hypotéku převezme. Nebo můžete hypotéku refinancovat, pokud kupujícímu nebudou vyhovovat stávající podmínky, a poté dům prodat. Poslední možnost je však nejvíce zdlouhavá.

 

Ideálním okamžikem je konec fixace

Pokud nemáte hypotéku, u které si banka neúčtuje pokutu za předčasné splacení, pak tyto změny provádějte pouze na konci doby fixace. V opačném případě by Vám banka naúčtovala poměrně hodně vysoké poplatky za předčasné splacení hypotéky. Takový prodej by se Vám rozhodně nevyplatil.

Chci výhodnou hypotéku