\
Úspory.cz >> Hypotéky >> Splátky hypotéky a jejich výpočet

Získejte výhodnou hypotéku ...

... a vyřešte své bydlení jednou provždy! Chci výhodnou hypotéku

Zajistíme nejnižší úrokové sazby.

Bezplatná konzultace se SPECIALISTOU

Splátky hypotéky a jejich výpočet

Plánujete si vzít hypotéku? Zjistěte si předem, jak vysoké měsíční splátky budete splácet. Výši měsíční splátky si můžete jednoduše spočítat na online kalkulačce. Výsledná částka bude orientační, protože skutečná výše je závislá na mnoha dalších a specifických faktorech. Pro přibližný odhad, kolik Vás bude hypotéka měsíčně stát a jak ovlivní Váš rodinný rozpočet, to však bude stačit.

 

Vypočítejte si splátku online

Hypoteční kalkulačka je velmi jednoduchý nástroj. Stačí vyplnit výši plánovaného úvěru, nabízenou úrokovou sazbu v procentech a dobu splácení hypotéky. Poté klikněte na “spočítat” a do jedné minuty nejdéle se Vám zobrazí výsledná měsíční splátka. Při skutečné žádosti poskytovatel musí zohlednit mnoho dalších faktorů, a tak se může měsíční částka více či méně lišit.

 

Úpravy splátek v průběhu splácení hypotéky

Některé banky umožňují svým klientům úpravy výše hypotečních splátek. U vybraných hypoték si tak klienti mohou splátky zvyšovat či snižovat podle jejich momentální finanční situace. Někdy je dokonce možný i odklad úhrady měsíčních splátek až o 12 měsíců. Typickým příkladem je tzv. flexibilní hypotéka.

Chci výhodnou hypotéku