Úspory.cz >> Equa bank spořící účet

Equa bank spořící účet

Equa bank vznikla přeměnou italské banky Banco Popolare. Ta přišla na český trh už v roce 2009 ve velké konkurenci bank, ale neměla klienty čím zaujmout. V červnu 2011 dala Česká národní banka souhlas k tomu, aby vznikla na základech Banco Popolare zcela nová česká banka Equa bank, a. s.

Equa bank má zatím dvě pobočky v Praze a Brně, po jedné v Plzni, Hradci Králové, Liberci, Mladé Boleslavi a Ostravě. Equa bank chce být blíž klientům, proto má kromě klasických poboček ještě "finanční centra" a "minipobočky", které najdete například v obchodních centrech.

Equa bank si zakládá na tom, že její služby jsou srozumitelné, ale zároveň dobře promyšlené. Předem víte, kolik platíte za jaké služby, neexistují žádné skryté poplatky. Equa bank se navíc snaží odstranit i zbytečné poplatky v bankovnictví. Například už neplatíte za zřízení a vedení běžného ani spořícího účtu.

Equa bank nabízí osobní i firemní bankovnictví s řadou produktů, jako jsou běžné a spořící účty, termínované vklady, a také poskytuje nabídku určenou pouze firmám a podnikatelům. V nabídce Equa bank najdete také hypoteční úvěry. Bezpochyby nejzajímavější je Equa bank spořící účet s úrokovou sazbou 2,3 %.