Úspory.cz >> ČSOB banka, půjčky

ČSOB banka, půjčky

Československá obchodní banka (ČSOB) byla založena v roce 1964 jako státní podnik a specialista na zahraniční obchod a volnoměnové operace. V roce 1999 ČSOB banku odkoupila belgická společnost KBC Bank, která se tak stala jejím jediným vlastníkem. V následujícím roce byla odkoupena a sloučena s Investiční a poštovní bankou (IPB).

ČSOB banka je součásti silné finanční skupiny ČSOB. V České republice působí další členové této skupiny ČSOB Pojišťovna, Českomorovská stavební spořitelna, Hypoteční banka, ČSOB Leasing, ČSOB Investiční společnost, ČSOB Factoring, ČSOB Zaset Management a jiné.

V České republice disponuje ČSOB banka silnou pobočkovou sítí, kterou tvoří cca 250 obchodních míst a přes 700 bankomatů. Kromě toho ČSOB banka spolupracuje s Poštovní spořitelnou a Českou poštou, jejichž pobočky nabízí její produkty.

Produkty ČSOB banky

ČSOB banka se zabývá nejen bankovnictvím, ale také pojišťovnictvím a investicemi. Mezi její klienty patří nejen soukromé osoby, ale také živnostníci, menší a velké firmy, kterým poskytuje velmi rozsáhlou nabídku pojistných a bankovních produktů.

  • osobní konta, osobní půjčky, hypoteční úvěry, kreditní karty, leasing
  • podílové fondy, spořící produkty
  • životní pojištění, penzijní připojištění
  • stavební spoření
  • povinné ručení
  • cestovní pojištění a další

Povinné ručení ČSOB

Prostřednictvím ČSOB Pojišťovny poskytuje ČSOB banka také pojištění motorových vozidel. V rámci pojištění vozidel nabízí povinné ručení, havarijní pojištění a doplňková připojištění (pojištění skel, úrazu, zavazadel a další).

ČSOB banka zohledňuje při kalkulaci povinného ručení zejména druh, typ a rok výroby vozidla, dále místo registrace vozidla, objem a výkon motoru. Důležitý je také věk pojistníka. Kromě toho výši pojistného ovlivňují také bonusy, slevy a cena za zvolená připojištění či navýšené limity.

ČSOB banka nabízí velmi výhodné slevy pro vybrané skupiny (např. 30% sleva pro dobré řidiče, 10% sleva pro některé okresy, 15% sleva pro vozidla starší 9 let, 3% sleva za jednorázovou platbu, 10% sleva za online sjednání). Úrazové pojištění a pojištění osobních věcí je k povinnému ručení nabízeno dokonce zdarma.

Ceník povinného ručení pro základní produkt „Standard“, osobní automobily do 3500Kg

Objem v cm3 - cena

do 1000 cm3 - 4.484 Kč

1000 - 1350 cm3 - 4.824 Kč

1350 - 1850 cm3 - 6.991 Kč

1850 a více cm3 - od 10.721 Kč

COVID-19