Úspory.cz >> ČSOB pojišťovna a.s.

ČSOB pojišťovna a.s.

Pojišťovna ČSOB je součástí velké nadnárodní skupiny ČSOB Group. Vznikla v roce 2000 spojením Československé obchodní banky s Investiční poštovní bankou. Disponuje velmi rozsáhlou obchodní síti poboček a externími odbornými finančními a pojišťovacím poradci. Kromě toho spolupracuje i s Českou poštou, která nabízí její produkty. Hlavní sídlo pojišťovny ČSOB je v Pardubicích.

V roce 2009 byla pojišťovna ČSOB oceněna za Nejlepší pojišťovnu roku. Jako většina pojišťoven je členem České asociace pojišťoven (ČAP).

ČSOB Pojišťovna je poskytovatelem komplexních pojišťovacích služeb v oblasti životního i neživotního pojištění. Mezi její klienty patří soukromé osoby, drobní živnostníci i velké korporátní firmy.

ČSOB povinné ručení

Mezi přední produkty ČSOB pojišťovny patří pojištění motorových vozidel. ČSOB pojišťovna smí na základě licence od Ministerstva financí nabízet povinné ručení. Kromě toho nabízí havarijní pojištění a další doplňková připojištění (úrazové pojištění, pojištění zavazadel, pojištění skel, atd.). Ceny pojistného za povinné ručení ovlivňuje zejména typ, druh a stáří vozidla, objem a výkon motoru a také věk a adresa pojistníka. ČSOB pojišťovna zohledňuje také způsob, k jakému je vozidlo využíváno (soukromé, podnikání). Výslednou cenu ovlivňuje řada dalších faktorů (bonus nebo malus, doplňková připojištění, zvolené limity, atd.).

COVID-19