Úspory.cz >> Kooperativa pojišťovna povinné ručení

Kooperativa pojišťovna povinné ručení

K největším českým pojišťovnám patří Pojišťovna Kooperativa, která vznikla jako první komerční pojišťovna po roce 1989, kdy byla svržena komunistická vláda a došlo ke znovu obnovení konkurenčního prostředí. Kooperativa pojišťovna se velmi rychle stala významnou českou pojišťovna, která disponuje velmi početnou klientelou.

Většinovým vlastníkem je rakouská skupina WIENER STADTISCHE Versicherung AG Vienna Insurance Group, která drží ve svých rukách 80% akcií. Skupina Vienna Insurance Group působí především v zemích střední a východní Evropy, kde ji zastupují dceřiné společnosti ve více jak 22 zemích. Nejsilnější zastoupení má v Rakousku, České republice a v Německu.

Kooperativa pojišťovna produkty

Po České republice je Pojišťovna Kooperativa zastoupena téměř čtyř stovkami poboček. Je univerzální pojišťovnou, která nabízí pojistné produkty ze všech oblastí.

Povinné ručení Kooperativa

Jedním z hlavních produktů je pojištění vozidel. Pojišťovna Kooperativa disponuje licencí od Ministerstva vnitra, díky níž může nabízet povinné ručení. Spolu s povinným ručením nabízí také havarijní pojištění a další doplňková připojištění (pojištění úrazu, skel, zavazadel, a jiné).

Výsledná cena pojistného se odvíjí od věku pojistníka, staří, druhu, typu vozidla a také objemu jeho motoru. Častým kritériem bývá také místo registrace vozidla.

Kromě toho poskytuje pojišťovna Kooperativa řadu slev:

  • bonus až 50 % za bezeškodní průběh
  • sleva 5 % za jednorázovou roční platbu
  • sleva 10 % pro držitele karet ZTP a ZTP/P
  • jednorázová sleva 100 Kč při platbě SIPO/SINK na první lhůtní pojistné
  • sleva 5 % na havarijní pojištění
  • sleva 75 % na celoroční cestovní pojištění

Ceník základního povinného ručení:

Objem v cm3Cena
do 1000 cm33.912 Kč
1000 - 1350 cm34.556 Kč
1350 - 1850 cm36.780 Kč
1850 a více cm310.676 Kč