Úspory.cz >> Wüstenrot pojišťovna povinné ručení

Wüstenrot pojišťovna povinné ručení

V německém městě Wüstenrot byla v roce 1821 založena menší německá pojišťovna Wüstenrot. V současné době se jedná o velkou mezinárodní finanční skupinu, která se mimo jiné další finanční služby zabývá také pojišťovací činností.

Na českém trhu se pojišťovna Wüstenrot objevila v roce 1993 zprvu jako stavební spořitelna. Pojišťovací činností se u nás začíná zabývat až v roce 2008. Kromě stavební spořitelny a pojišťovny zde působí ještě Wüstenrot životní pojišťovna a Wüstenrot hypoteční banka.

Pojišťovna Wüstenrot je tedy nejmladším členem této finanční skupiny. V České republice ale již disponuje téměř 200 obchodními místy a desítkami finančních a pojišťovacích poradců.

Produkty:

Pojišťovna Wüstenrot nabízí produkty pouze v oblasti neživotního pojištění. Automatickou součástí všech nabízených produktů jsou asistenční služby zdarma.

  • Pojištění vozidel
  • Pojištění domácností a nemovitostí
  • Pojištění podnikatelů
  • Pojištění bytových domů, budov a domů
  • Pojištění životní, úrazové a nemocenské
  • Cestovní pojištění

Povinné ručení Wüstenrot

V rámci pojištění vozidel nabízí pojišťovna Wüstenrot povinné ručení, havarijní pojištění a řadu doplňkových připojištění, který zvýší pojistnou ochranu vás i vašeho vozidla (pojištění skel, úrazu, zavazadel, asistenční služby, atd.).

V ceně pojistného je zohledněn především výkon motoru, dále objem motoru, rok výroby vozidla, věk vlastníka a zda je pojistník fyzickou či právnickou osobou. Na výsledné výši pojistného se rovněž podílí různé slevy a bonusy (až 60% za bezeškodní průběh, až 60% za více pojištěných aut v rodině, slevy pro vozidla registrované v menších obcích, 10% sleva pro stávající klienty, 10% sleva za sjednání online).

Ceník povinného ručení (základní nabídka, pro osobní automobily do 3500Kg, průměrná cena bez bonusů)

Výkon motoruCena od - do
do 50 kW4.360 – 12.580 Kč
51 kW – 80 kW6.540 – 14.520 Kč
81 kW – 140 kW9.800 – 21.780 Kč
141 kW a více13.060 – 29.040 Kč