Úspory.cz >> UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

Celým jménem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. začala na českém území nabízet své služby v roce 2007. Vzniká fůzí dvou samostatně působících bankovních institucí HVB Bank a Živnostenské banky. Banka je součástí finanční skupiny UniCreditGroup, která působí ve 22 zemích, má přes 40 mil. klientů, přibližně 10 tisíc poboček a 170 tisíc zaměstnanců. V regionu střední a východní Evropy disponuje UniCredit Bank největší mezinárodní sítí. V České republice má UniCredit Bank okolo 1600 zaměstnanců a zhruba kolem 60 poboček.

Produkty a služby UniCredit Bank

Produkty UniCredit Bank jsou tradičně rozděleny do několika skupin, podle statusu subjektu, kterému služby nabízí. Skupiny jsou rozděleny na občany, podnikatele a menší firmy, svobodná povolání, firmy a veřejný sektor a private banking. Zajímavou skupinou je skupina svobodná povolaní, ve kterém se UniCredit Bank zaměřuje na lékaře, advokáty, notáře. Tedy povolaní, která jsou vyjmuta z Živnostenského zákona. Další netradiční službou je tzv. art banking. Jedná se o službu klienty Privátního bankovnictví, kterým UniCredit Bank nabízí poradenství v oblasti služeb.

Každé ze skupin pak dále nabízí standardní nabídku služeb. Klienti UniCredit Bank mohou mít běžný nebo termínovaný účet, mohou si žádat o úvěr nebo hypotéku, mohou spořit nebo investovat a používat debetní a kreditní karty.

V oblasti půjček nabízí UniCredit taktéž celou paletu produktů. Zajímavou půjčkou je spotřebitelský úvěr PRESTO půjčka. Jedná se o neúčelovou od 30 tis. Kč do půl milionu. Výhodou je možnost předčasného splacení celé půjčky nebo její části bez poplatku a možnost odložit splátku. Velmi zajímavá je také nízká úroková sazba. Např. při půjčce 150 000,-- při době splatnosti jednoho roku je úroková sazba (p.a.) pouze 5,9 %.

UniCredit dále nabízí studentské půjčky, možnost čerpání kontokorentu a několik typů hypotečních úvěrů. Hlavní výhodou tolika typů hypotečních úvěrů je, že klient si tak doopravdy může vybrat úvěr podle svých potřeb a možností.

COVID-19