Úspory.cz >> Faktura za plyn

Ušetřete tisíce korun za plyn!

Nikdy nebyla tak vhodná doba na změnu dodavatele Chci platit méně za plyn

Vše za Vás ZDARMA zařídíme

Faktura za plyn

Pro všechny z nás, kteří využíváme plynu na topení, anebo na ohřev vody jsou faktury za plyn jakousi samozřejmostí. Faktura za plyn představuje doklad o tom, že dochází k pravidelným platbám dodávek plynu od dodavatelů. Faktury za plyn se podobají v různých náležitostech a mohou se rozcházet ve věcech, jež jsou ryze individuální a odvíjí se především od charakteristiky konkrétního člověka, který platí za dodávky plynu. Určitě je vhodné znát základní náležitosti faktury za plyn, jelikož jen tak se může předejít případným nesrovnalostem, které bohužel mohou nastat.

 

Co musí faktura za plyn obsahovat

Povinných údajů je u faktury za plyn poměrně hodně. V první řadě v ní musí být uveden kompletní název samotného dodavatele plynu. Ten by měl být úplně celý včetně adresy a kontaktu. Důležité je i evidenční číslo konkrétního zadavatele faktury a v neposlední řadě i zmínka o jeho figuraci v živnostenském rejstříku. Zapomenout bychom neměli na celkovou částku, již je zapotřebí za dodávky plynu zaplatit. Tato částka se pochopitelně liší. Pokud byste ji chtěli změnit, pak jsou ideální úspory.cz, kde si můžete cenu pohodlně porovnat.

 

Co na faktuře za plyn být nemusí

Mimo různých náležitostí může faktura za plyn obsahovat i některá další data, jež jsou ale uváděna jako nepovinná. Typické je třeba razítko anebo podpis konkrétního vystavitele faktury. I bez tohoto podpisu je faktura platná a vy jako plátce dodávek plynu se nemusíte po ničem takovém pídit. Dále může být součástí faktury dokument o zálohách za plyn. Rozpis záloh slouží zejména pro vaši orientaci. 

 

Stanislav K., Holešov

"Platba faktur za plyn mi nijak extrémně nevadila. Problémy u mě nastaly až tehdy, kdy jsem začal platit nepoměrně vyšší částky za plyn, než tomu bylo v minulosti. Díky tomu jsem ihned vyzkoušel orientační porovnání cen plynu na úspory.cz a okamžitě přešel k jiné společnosti. Dnes mě dodávky stojí minimální částky, takže s placením nemám opět žádný problém."

 

Rudolf M., Lanškroun

"Faktura za plyn patří mezi záležitosti, které považuji za jakousi samozřejmost. Platím plyn v pravidelných intervalech po přesně stanovených zálohách. Ty mi byly ušity přímo na míru zejména díky webu úspory.cz, takže může spokojeně žít s tím, že doma bude mít teplo."

 
Chci platit méně za plyn
COVID-19