Úspory.cz >> Výpočet ceny plynu
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned

Ušetřete tisíce korun za plyn!

Nikdy nebyla tak vhodná doba na změnu dodavatele Chci platit méně za plyn

Vše za Vás ZDARMA zařídíme

Výpočet ceny plynu

Cena plynu je z hlediska svých složek poměrně náročná, jelikož jsou v ní zahrnuty mnohé činnosti, o kterých koncový zákazník příliš mnoho neví. Popravdě řečeno, není ani zapotřebí, aby si je nějak zjišťoval, jelikož pro něj samotného je nejdůležitější celková cena za plyn, kterou platí každý měsíc prostřednictvím přesně stanovených měsíčních záloh. Z hlediska informovanosti ale určitě není špatné, když zákazník alespoň nějaké to povědomí o celkových složkách ceny plynu má. Jak tedy vlastně výpočet ceny plynu řešit?

 

Složky ceny plynu

Cena plynu je složena z různých částí, které jsou z hlediska změn pohyblivé i nepohyblivé. Určité částky řeší Energetický regulační úřad, který se podílí na jejich fixaci většinou na období jednoho roku. Jinak je ale možné hovořit i o složkách, jež se pohybují v rámci marží konkrétních dodavatelů plynu. Ti si pochopitelně za dodávky plynu do konkrétních domácností něco nadsadí a snaží se o to, aby ceny byly skutečně takové, které jim mohou vydělávat. Výpočet ceny plynu se tedy odvíjí především od těchto pohyblivých složek.

 

Výpočet na internetu

Vypočítat cenu plynu manuálně by bylo jistě možné, nicméně ne jednoduché a ztratili bychom tím velkou porci času. Ten lze využít mnohem efektivněji za předpokladu, že si orovnáte ceny plynu na webu úspory.cz. tady se vám nabídnou možnosti porovnání cen u všech dodavatelů. Prakticky ihned tak budete přesně vědět, na čem vlastně jste a jestli platíte za plyn větší položky, než byste ve skutečnosti měli. 

 

Alena J., Zlín

"Cenu plynu jsem vždy považovala za ideální. Vzhledem k tomu, že vytápíme plynem celý rodinný domek, jsem neměla tušení o tom, že může být tato cena i nižší. Pak jsem si ale zadala výpočet ceny plynu na úspory.cz a byla jsem notně překvapena tím, jak je náš současný dodavatele drahý. Tak jsem mu vypověděla jednoduše smlouvu."

 

Marek M., Horní Bečva

"Dnes již naštěstí díky webu úspory.cz odebírám opravdu levný plyn. Mnohdy jsem se snažil vypočítat, která společnost by mi jej dodávala opravdu levně. Moje výpočty ale nikam nevedly. Dnes mám díky tomuto spolehlivému bezplatnému porovnání roční úsporu zhruba 2000 korun."

 
Chci platit méně za plyn