Úspory.cz >> Zemní plyn

Ušetřete tisíce korun za plyn!

Nikdy nebyla tak vhodná doba na změnu dodavatele Chci platit méně za plyn

Vše za Vás ZDARMA zařídíme

Zemní plyn

Jednou z nejdůležitějších surovin, bez které by se lidstvo v současné době obcházelo jen velmi složitě, je zemní plyn. Jeho těžba je dnes poměrně hojná v různých nejenom evropských zemích. Děje se tak především díky multifunkčnímu využití plynu a zejména skrze to, že se plyn používá jako ekonomické a především ekologické palivo. Zásoby zemního plynu jsou ve světě ještě stále vysoké, nicméně nikoli nevyčerpatelné. Zemní plyn je surovinou, která má určité omezené kapacity. V současnosti dodává zemní plyn do světa v největším množství především Rusko. Těží se ale i v mnohých dalších zemích, a to zejména na severu.

Ceny zemního plynu

Zemní plyn zcela určitě nikdo neodebírá zdarma. Jedná se o surovinu, jež má přesně stanovené ceny. Ty se určují zejména trhem. Díky vysoké anebo naopak nízké poptávce v různých zemích je plyn většinou levnější anebo naopak dražší. Ceny plynu jsou ale závislé i na mezinárodní situaci a na tom, jak se daří jednotlivým producentům zemního plynu. Určitě se ale z hlediska samotného vytápění jedná o jednu z nejlevnějších možností. Pro koncového zákazníka může být zemní plyn opravdu levný jen tehdy, když si porovná jeho ceny u několika dodavatelů. 

 

Porovnání cen plynu

Porovnání cen plynu nebylo nikdo příliš jednoduché, jelikož obíhat všechny dodavatele plynu je nad lidské síly. Pokud ale využijete porovnávače cen plynu na úspory.cz, pak nebude problém s tím, abyste našli skutečně pohodového dodavatele, který plyn dodává za solidní ceny. Uspořit tak lze ročně hodně peněz.   

 

Roman V., Praha

"Plynem jsme odjakživa topili a nikdy jsem nepřemýšlel o nějaké změně. Trochu mě jenom popudilo to, že se cena plynu neustále zdražovala. Porovnal jsem si tedy ceny v porovnávači na úspory.cz a ihned jsem zjistil, že platím hodně pouze díky dodavateli, jehož ceny jsou přehnaně vysoké. Tohoto dodavatele jsem okamžitě změnil."

 

Zdeněk U., Rokycany

"Platit peníze za plyn pro mě bylo vždy pravidlem a nikdy jsem necítil potřebu měnit dodavatele. Když jsem si ovšem porovnal ceny na úspory.cz , okamžitě jsem změnil názor a dospěl k závěru, že bude plyn odebírat od jiné společnosti. Dnes si mohu ke své úspoře jen gratulovat." 

 
Chci platit méně za plyn
COVID-19