Úspory.cz >> Slovník pojmů >> Půjčky >> Nebankovní hotovostní půjčky

Získejte výhodnou půjčku!

Porovnejte si přehledně nejlepší půjčky na trhu Chci porovnat půjčky

Nebankovní hotovostní půjčky

Půjčky dnes nabízí kde kdo. Standardně se jedná o banky a známé nebankovní společnosti. Půjčky však poskytují menší úvěrové společnosti a dokonce i jednotlivci. Zájemci o půjčky tak mají opravdu široký výběr půjček, které se však mohou značně lišit. Jedním z kritérií, které pro řadu lidí mají zásadní význam, je způsob vyplácení půjčky. Ne všichni totiž používají bankovní účty.

Peníze na účet nebo na ruku?

Nejvíce využívaným způsobem je právě převedení půjčky na bankovní účet zákazníka. Mnohé úvěrové společnosti dokonce žádný další způsob neakceptují. Naštěstí však existují i společnosti, které vychází vstříc lidem, kteří bankovní účet z nejrůznějších důvodů doposud nevyužívají.

Jedná se především o nebankovní společnosti, které tzv. hotovostní půjčky nabízí. Vyřízení půjčky v takovém případě probíhá v podstatě stejně. Zájemce si vybere půjčku, jejíž podmínky mu vyhovují. Pokud je jeho žádost schválená, peníze mu předá obchodní zástupce úvěrové společnosti osobně v hotovosti.

Mnohdy je tento způsob půjčky dokonce rychlejší. Pokud je nebankovní společnost opravdu aktivní, může takto zákazník získat půjčku ve stejný den. Odeslání peněz na bankovní účet přitom obvykle trvá do druhého pracovního dne.

Chci porovnat půjčky