Úspory.cz >> Úvěrová smlouva

Získejte výhodnou půjčku!

Porovnejte si přehledně nejlepší půjčky na trhu Chci porovnat půjčky

Úvěrová smlouva

Každému se může stát, že se dostane do nepříjemné finanční situace. V takovém případě je běžné využít služeb bankovních institucí a potřebné prostředky si jednoduše zapůjčit. Ale pozor! Ne všechny organizace nabízející úvěrové služby jsou seriózní a jednají s klienty narovinu.

Peníze si lze v dnešní době půjčit od kdekoho. Od příbuzných nebo od přátel, od bankovních institucí a nebankovních organizací. Peníze si můžete půjčit dokonce přímo od obchodníka. Ne u všech však dostanete stejné podmínky. Nejčastěji se budou lišit v úrokové míře, délce splatnosti a výši poplatků. Dále se tyto finanční subjekty liší v podmínkách, za kterých se rozhodnou poskytnout žadateli úvěr. Tak zatímco si někteří ověřují bonitu klienta a požadují záruky, některým organizacím stačí pouze slovo zákazníka, že jsou schopni úvěr splácet.

Bohužel čím výhodnější úvěr a čím je lehčí ho získat, o to víc by měl klient dávat pozor při sepisování smlouvy. Jednou z věcí, na které je lepší si dávat pozor je výše a typ poplatků spojených s úvěrem. Na první pohled takové poplatky nemusí být vůbec zřejmé a klient na ně často přijde, až jsou po něm vyžadovány. Při vyřizování a čerpání úvěru se můžete setkat s celou řadou poplatků. Zde vypisujeme ty nejčastější:

  • Poplatek za uzavření smlouvy
  • Poplatek za vedení účtu
  • Administrativní poplatek
  • Poplatek za předčasnou splátku/předčasné splacení
  • Poplatek za převod peněz

Abyste předešli takovým komplikacím, je lepší si úvěrovou smlouvu pořádně přečíst. V dnešní době, kdy si člověk velmi lehce může sjednat půjčku přes internet, se dají všechny potřebné informace najít právě na webových stránkách. Na Úspory.cz naleznete všechny informace přímo na stránkách jednotlivých půjček, nebo ty nejdůležitější parametry naleznete v našem srovnávači.

Chci porovnat půjčky
COVID-19