Úspory.cz >> Výhody a nevýhody investičního životního pojištění.

Výhody a nevýhody investičního životního pojištění.

Investiční životní pojištění je zajímavým typem pojištění. Kombinuje v sobě totiž pojistnou ochranu s možností příznivého zhodnocení. Dozvíte se, kdy je nejlepší si vyřídit investiční pojištění, jaké jsou jeho největší klady a zápory a pomůžeme Vám vybrat, to které je Vám nejvíce šité na míru.

Investiční životní pojištění funguje na principu, ve kterém se část pojistného použije na krytí pojistné ochrany a poplatky a zbylé finanční prostředky jsou investovány do podílových jednotek, které jsou dále připsány na účet klienta. Pojistník má přitom možnost vybrat si z několika různých fondů, které se od sebe liší mírou rizika a výnosností. Obecně platí, že čím vyšší míra rizika, tím větší míra zhodnocení. Je však třeba říci, že u tohoto typu pojištění není garantovaná výše zhodnocení.

Pro koho je vhodné založit si investiční životní pojištění

Investiční životní pojištění je nejvhodnější hlavně pro ty, kteří chtějí zabezpečit své blízké v případě úmrtí. Nicméně díky kombinaci pojistné ochrany a možnosti zhodnocení se dále hodí pro ty, kteří chtějí dlouhodobě nechat své peníze vydělávat. Vyplatí se také pro ty, kterým záleží na tom, aby mohli volně manipulovat s penězi.

Kdy je čas založit si investiční životní pojištění

Otázkou není ani tak jako kdy přesně, ale jak dlouho byste měli spořit. Pro dosažení maximálního zhodnocení vložených prostředků a minimalizace rizik Vám doporučujeme spořit minimálně po dobu 10 let.

Výhody

  • Výběr více investičních strategií, které je po dobu pojištění možno libovolně měnit
  • Variabilita – lze měnit rozsah pojistné ochran a nastavení pojištění
  • Daňové zvýhodnění
  • Příznivé zhodnocení vkladů

Nevýhody

  • Není garantovaná výše zhodnocení ani pojistná částka při dožití

Zaujalo Vás investiční životní pojištění? Připadá Vám, ale že potřebujete více informací? Doporučujeme Vám využít služeb přímo našeho srovnávače životního investičního pojištění. (http://www.uspory.cz/pojisteni/zivotni-pojisteni/izp-table)