Úspory.cz >> Konsolidace půjček >> 5 největších mýtů o refinancování
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

5 největších mýtů o refinancování

11.04.2019 Konsolidace půjček Možná to znáte. Splácíte vysoké sumy a chtěli byste to změnit. Jenže se bojíte, že je to příliš složité. Často se totiž stává, že vám v bance řeknou A, ale až doma se dočtete ještě i B, a pak se nestačíte divit. Proto vám prozradíme 5 mýtů o refinancování!

V Česku má půjčku skoro polovina lidí, a to od mikropůjčky třeba na telefon, až po hypotéku na bydlení. Ne každá taková půjčka je ale výhodná. Proto se často vyplatí ji refinancovat, případně více malých půjček sloučit do jedné. Můžete si tak zajistit výhodnější podmínky a dokonce ušetřit!

  • Konsolidace znamená sloučení několika půjček do jedné velké. Zpřehledníte si tak splácení a pravděpodobně snížíte samotné splátky. Další výhodou je možnost snížení úroku.
  • Refinancování je splacení úvěru úvěrem. Ideálně tedy s lepšími podmínkami, pokud vám nevyhovují ty stávající. Máte možnost si splácení rozložit na delší dobu a měsíčně tak dosáhnout nižší splátky, nebo naopak zkrátit dobu splácení.

5 mýtů o refinancování

  1. Běh na dlouhou trať

Možná jste i vy slyšeli, že pokud si chcete zajistit lepší podmínky, pak budete muset obejít všechny možné i nemožné banky? Není to tak úplně pravda. „Nejlepší je, když si sednete k počítači a na webu dané banky si zjistíte vše potřebné. Pokud byste i poté měli nějaké nejasnosti, stavte se na pobočce té konkrétní banky. Navíc existují i různé srovnávače půjček, které vám taktéž mohou pomoci při rozhodování,“ radí Kateřina Karochová, šéfka zákaznického oddělení na Zonky.

  1. Nejdůležitější je úroková sazba

Tento mýtus patří mezi ty nejrozšířenější. A také nejnebezpečnější. Při srovnávání jakýchkoliv půjček je hlavní roční procentní sazby nákladů (RPSN). Díky němu totiž lépe vyhodnotíte, jestli se vám půjčka vyplatí. Úroková sazba totiž není všechno. Půjčka se může prodražit o další náklady, se kterými ani nepočítáte. Typicky povinné poplatky za zřízení, vedení či pojištění půjčky.

  1. Příliš velké papírování

Ani to už dnes není pravda. Dnes už nepotřebujete stohy papírů. „Většina finančních institucí typu Zonky a jiných moderních bank je online. Většinou tak postačí doložení opravdu nutných dokumentů, například potvrzení o výši příjmu, vaše doklady, a počítač. U nás se dá taková transakce podepsat i kódem v SMS,“ vysvětluje Karochová ze Zonky.

  1. Úrokové sazby jsou pořád stejné

Není tomu tak. Za poslední dobu se úrokové sazby opravdu citelně snížily. V průběhu loňského roku byly dokonce nejnižší vůbec. Je proto o moc jednodušší zajistit si výhodnější podmínky díky refinancování.

  1. Všude nabídnou to samé

Naopak. Dnes funguje dokonce i jakási konkurence. Nicméně je vždy potřeba být obezřetní, odkud si půjčujete. Nenechejte se zlákat nabídkami z reklam a než něco podepíšete, pečlivě se seznamte se všemi podmínkami!

Pokud se rozhodnete svou půjčku refinancovat, vždy se pečlivě seznamte se všemi podmínkami. Nejdůležitější informace často bývají skrty za nesrozumitelné termíny, anebo napsány malými písmenky někde pod čarou. Jestli vám tedy není cokoliv jasné, ptejte se vždy na pobočce. Není-li schopný bankovní asistent vše řádně vysvětlit, raději nic nepodepisujte. Mohli byste být pak nemile překvapeni.

Hodnocení článku:

Podobné články

Všechny aktuality