Úspory.cz >> Nákupy >> Je libo víkend či luxusní večeře za pár korun?
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Je libo víkend či luxusní večeře za pár korun?

04.06.2015 Nákupy Slevové portály se v Česku ujaly velmi rychle. Za “pár korun” mohou Češi vyrazit na pěkný víkend, zajít si na dobrou večeři či zajímavé představení do divadla. Se slevovými portály lze ušetřit 50 procent i více z původní ceny. Češi si to uvědomují a nabídky na nejrůznější slevy aktivně využívají.

Víkendové pobyty i několikadenní dovolené, večeře v luxusních restauracích, návštěva drahého kadeřnického salónu, masáže, kosmetika či šperky. To vše a mnohem více je možné najít v nabídkách slevových portálů za zlomek ceny. A Češi na to slyší. Za levné a výhodné nabídky utrácejí stovky milionů každým rokem.

Až 90procentní sleva? Neber to!

První slevové portály se v Česku objevily v roce 2010. Od té doby se jejich počet stále zvyšuje. Až 250 různých portálů láká na zajímavé a výhodné slevy. Tisíce Čechů své aktivity plánují na základě nabídek slevových portálů. Přiznávají, že na slevových portálech nakupují pravidelně i několikrát do týdne. Ušetřit mohou klidně i 90 procent.

Ani slevové portály nepřichází zkrátka. Noví zákazníci jim přibývají každý měsíc a potenciál k růstu je stále velký. Na slevách zkrátka vydělají obě strany. "Český zákazník je obecně znám svojí citlivostí na cenu, kdy je ochoten přizpůsobit svoje nákupní chování tak, aby dosáhl co nejlepší ceny. Pokud mu tuto možnost dá slevový server, český zákazník ji využije," říká Marie Konečná z poradenské společnosti KPMG. 

Česká republika patří k evropským zemím, které slevové akce využívají opravdu v hojném počtu. Jeden slevový portál průměrně navštíví 50 tisíc a více lidí. "Máme přes 150 tisíc návštěvníků denně a přes 1,5 milionu měsíčně," říká Tomáš Čupr, zakladatel největšího portálu v Česku Slevomatu. Češi jsou údajně více pragmatičtí a nemají problém se “slevovým kupónem” zajít i do velmi luxusní restaurace.

Pozor na nabídky

Život se slevou však nemusí být vždy ideální. Některé na první pohled lákavé nabídky v sobě skrývají neoblíbené “ale”. Je to například omezená časová či místní platnost. Jsou známé případy, kdy slevový portál prodal příliš velké množství kupónů zákazníkům, které nedokázal uspokojit.

"Koupil jsem si šest kuponů, každý na dvě pizzy. Nakonec jsem ale nedostal ani jednu, protože ta pizzerka nezvládala. Nebyla absolutně možnost si objednat, kontaktní mobil byl vypnutý," píše v diskusi u slevových serverů jeden z uživatelů. Podobných přípaů je však mnohem více. Někteří zklamaní zákazníci dostanou své peníze zpět, jiní bohužel nikoliv.

Před zaplacením slevy je proto vhodné si přečíst podmínky a ověřit si dobu platnosti. Rovněž se ptejte na nutnost rezervace a s jakým předstihem. Stačí zavolat o den později a platnost kupónu je rázem pryč. Opatrnost se vyplatí také při výběru konkrétního slevového portálu. Na webových diskusích snadno narazíte na potřebné informace. Objevily se i případy, kde zákazník službu zaplatil, ale kupón již neobdržel.

Některé slevy také úplně nejsou “slevami”. "Nedávno jsem se náhodou díval na slevové servery a narazil na "skvělou" nabídku ručního mytí automobilu. Sleva byla skoro 40 procent z původní ceny ve výši 2 400 korun. Takže cena po slevě byla zhruba 1 400 korun. Jaké bylo mé překvapení, když jsem se podíval na stránky firmy, kde nejdražší program na čištění automobilu vycházel na 1 200 korun," popisuje své zkušenosti další zákazník.

Zástupci zavedených slevových portálů usilují o vznik asociace, která by sdružovala důvěryhodné a ověřené servery. Zároveň tvrdí, že si důkladně ověřují všechny podniky, jejichž produkty a služby nabízí.

Nejzajímavější a nejvýhodnější slevy najdete na Úspory.cz!

Jak fungují slevové portály?

Proces nákupu slevy je velmi snadný a u většiny portálu téměř totožný. Nejprve si zákazník vybere nabídku a přes tlačítko “koupit” se dostane k dalším krokům nákupu. Zpravidla se jedná o vyplnění údajů o zákazníkovi a platbu.

Následuje volba počtu kupónů, který bývá omezen. Poté je nutné slevu zaplatit. Zákazník tak může učinit prostřednictvím platební karty či převodem (např. Pay Pal). Po uhrazení slevy obdrží zákazník potvrzují e-mail a příslušný kupón. Dle pokynů jej poté využije.

Štítky: levná dovolená | luxusní večeře | slevové portály | slevový server | slevy | víkendový pobyt | výhodné slevy |

Hodnocení článku:

Podobné články

Kupujete nábytek? S výběrem vám poradí internet

17.10.2016

Pokud chcete vylepšit vybavení svého domu a bytu, internet vám může být dobrým rádcem. Cenové porovnávače vám mohou pomoci se zorientovat v rozsáhlé nabídce e-shopů, speciální vyhledávače slev, vám zase najdou výhodné cenové nabídky.

Celá aktualita

Den dopravy zdarma. Nepropásněte možnost ušetřit za dopravu

13.11.2015

Pokud patříte mezi lidi, kteří vánoční dárky s oblibou nakupuji on-line, nezapomeňte využít akce “Den dopravy zdarma”. Ta startuje dnes 18. listopadu ve 12:00 a potrvá až do zítřejších 12:00. Během těchto 24 hodin e-shopy, které se akce zúčastní, nebudou účtovat poštovné.

Celá aktualita

Drobný dárek z lásky potěší každou maminku

29.04.2015

Každoroční svátek všech maminek Den matek se opět blíží. Nezapomeňte i Vy svým maminkám udělat radost a potěšte je drobným dárkem, kterým vyjádříte nejen svou lásku, ale také vděk a respekt za vše, co pro Vás udělaly a stále dělají.

Celá aktualita
Všechny aktuality