Úspory.cz >> Životní pojištění >> Jak na životní pojištění
Aktuality

Jak na životní pojištění

23.03.2011 Životní pojištění

Uzavření životního pojištění není jednoduchým rozhodnutím. Mělo by mu předcházet důkladné zvažování jak, kdy a proč tento krok učinit. V tomto článku Vám načrtneme hlavní body, na které byste se měli zaměřit.

Proces rozhodování by měl zahrnovat 3 základní otázky: Proč? Kdy? A Jak?

Proč? Z jakého důvodu si chci vyřídit životní pojištění?

V podstatě mohou nastat dvě situace, ve kterých člověk zvažuje uzavření životního pojištění. Může se jednat o případ, kdy člověk pouze potřebuje zajistit jiný finanční produkt. Jako například hypotéku, leasing nebo spotřebitelský úvěr. Tady se bude jednat o krátkodobou záležitost a na volbě pojišťovny nijak zvlášť nezáleží. Jiná situace už ovšem nastává, jestliže se rozhodnete finančně zajistit své blízké pro případ, že se něco stane. V tomto případě je už velmi důležité vybrat, tu nejvýhodnější pojistku.

Kdy? V jakém životním období uzavřít životní pojištění?

Obecně platí, že pokud se rozhodnete zřídit si životní pojistku, tak čím dříve tím lépe. Toto pravidlo je podepřeno tím, že v čím pozdějším věku podepíšete životní pojištění, tím dražší bude. Dále je tu také druhá, podstatně nepříjemnější varianta. Je možné, že kvůli zdravotním problémům, které mohou v budoucnu nastat, Vám pojištění ani nebude schváleno.

Jak? Která pojišťovací společnosti je pro Vás ta nejvhodnější?

Na českém finančním trhu existuje až několik desítek organizací a institucí nabízejících různé typy životního pojištění. Například pojišťovna Generali nabízí svým klientům až 11 různých druhů životních pojistek. Z toho důvodu je nejvýhodnějším řešením poradit se s odborníkem. V první fázi si můžete vybrat pojišťovnu pomocí online srovnávače. Ve fázi druhé stačí poté navštívit Vámi vybranou pojišťovnu a přímo na místě konzultovat s odborníkem nejvýhodnější typ životního pojištění.

Hodnocení článku:

Podobné články

Všechny aktuality
COVID-19