Úspory.cz >> Cestovní pojištění Florencie

Sjednejte si cestovní pojištění u nás

... a kromě skvělé ceny získejte i řadu výhod! Chci výhodné cestovní pojištění

Ročně pojistíme desítky tisíc
spokojených
klientů

Srovnejte nabídky pojišťoven za méně než 2 minuty!

Cestovní pojištění Florencie

Cestovní pojištění do Florencie

Itálie je zemí, která nabízí snad vše od malebných městeček, moderních velkoměst, přes přímořská letoviska až po majestátní hory. Konkrétně Florencii najdeme v malebném Toskánsku na březích řeky Arno.

Ve 14. století zde sídlil významný italský rod Medicejů, který byl velkým propagátorem umění. Díky jejich aktivitě zde trávili čas umělci zvučných jmen jako například Botticelli, Michelangelo, Da Vinci a mnoho dalších. Jejich vliv je ve Florencii patrný dodnes, a proto ji lze označit za centrum umění. Důkazem je například galerie Uffizi, která vystavuje významná renesanční díla.

Mezi hlavní Florentské památky patří náměstí Piazza della Signoria, kterému dominuje kopie sochy Davida od Michelangela. Originál je vystavený v galerii Accademia. Vedle náměstí stojí Starý palác s 95 metrovou věží, která připomíná středověký hrad.

Další vyhlášenou stavbou je třetí největší italská katedrála Santa Maria del Fiore pyšnící se obrovskou kopulí, která je veřejně přístupná. Turisté však musí překonat 463 schodů. Odměnou jim však bude úchvatný pohled na Florencii a její okolí.

Nelze pochybovat o tom, že Itálie patří k nejvýznamnějším světovým turistickým cílům a každým rokem sem zavítají miliony turistů. Nejinak je tomu také v případě českých cestovatelů. Možná zrovna nyní plánujete dovolenou v Itálii také Vy. V takovém případě se Vám zajisté bude hodit důležitá rada, která se týká bezpečného cestování.

Je vcelku jedno, zda plánujete odpočinek na italské pláži či toužíte po aktivní dovolené. Nepříjemné zážitky v podobě úrazů se Vám mohou přihodit v podstatě kdekoliv. Ve chvílích, kdy musíte vyhledat tamější zdravotní péči, oceníte fakt, že máte sjednané cestovní pojištění, které pokryje veškeré náklady. V opačném případě totiž lékařské ošetření zaplatíte z vlastní kapsy. Na cestovní pojištění proto nezapomínejte na žádné Vaší cestě.

Chci výhodné cestovní pojištění