Úspory.cz >> Vývoj ceny elektřiny
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned

Ušetřete snadno na elektřině!

Pomůžeme Vám vybrat levnějšího dodavatele Chci platit méně za elektřinu!

Vše za Vás ZDARMA zařídíme

Vývoj ceny elektřiny

Cena elektřiny rozhodně není konstantní, jak si mnozí lidé mylně myslí. Skládá se hned z několika důležitých položek, které se mohou a nemusejí měnit. Asi nejméně měnící se složkou celkové ceny elektrické energie je složka regulovatelná. Tu je schopen změnit pouze a jedině Energetický regulační úřad. Činí tak většinou jednou za rok v závislosti na celkovém dění na trhu s energetikou jako takovou. Regulovatelná část ceny elektrické energie je tedy stejná kdykoli v průběhu roku, pokud nedojde ke zmiňované změně. U neregulovatelné složky je tomu jinak, jelikož ta vývoj ceny elektřiny hodně ovlivňuje. 

 

Neregulovatelná složka se často mění

Nejčastější změny v celkové sumě za elektřinu má na starosti pochopitelně neregulovatelná složka. Tu do značné míry utvářejí konkrétní dodavatelé elektřiny. Jedná se o složku, jež v sobě ukrývá náklady dodavatelů na distribuci elektřiny a také distribuci energie přímo do konkrétních jednotek. Zapomenout přitom nemůžeme ani na celkové marže dodavatelů, které se často poměrně rapidně liší a dokážou ovlivnit vývoj ceny elektřiny maximálním možným způsobem. 

 

Současný vývoj cen elektřiny

V současnosti je situace okolo cen elektřiny poměrně napjatá hlavně díky konfliktu vyvolaným sporem o území Krymu. I tak je ale vývoj vcelku kolísavý, jelikož samotní dodavatelé energie reagují jednak na svoje náklady a jednak i na výši svých marží, které se hojně zvyšují. I proto je ideální porovnat si ceny elektřiny na úspory.cz. Budete tak mít úplně zdarma přesné informace o tom, jak je na tom s cenami váš dodavatel elektřiny. 

 

Dominik K., Šumperk

"Vývoj cen elektřiny je pro mě maximálně důležitý. Jako majitel firmy si nemohu dovolit platit za elektřinu výrazně vysoké poplatky. I proto jsem si ceny elektřiny porovnal na úspory.cz a vyšlo mi, že platím skutečně nejnižší možnou cenu. I nadále tento srovnávač využívám, jelikož nechci platit peníze navíc."

 

Štěpánka M., Vamberk

"O faktu, že se cena elektřiny neustále mění, jsme pravidelně informování na internetu. Snaha samotných dodavatelů o vyšší marže je mnohdy až necitelná. I proto jsem si porovnala dodávky elektřiny na úspory.cz a změnila dodavatele elektřiny."

 

Chci platit méně za elektřinu