\
Úspory.cz >> Hypotéky >> Bezpříjmová hypotéka

Získejte výhodnou hypotéku ...

... a vyřešte své bydlení jednou provždy! Chci výhodnou hypotéku

Zajistíme nejnižší úrokové sazby.

Bezplatná konzultace se SPECIALISTOU

Bezpříjmová hypotéka

Jedním ze stěžejních dokumentů, který je při vyřizování hypoték standardně požadován, je potvrzení o výši příjmu ze strany zaměstnavatele (v případě podnikatele daňové přiznání). Jakou šanci získat hypotéku mají lidé, kteří z různých důvodu nechtějí nebo nemohou výši příjmu doložit?

Poskytovatelé hypoték jsou povinní bonitu žadatelů zkoumat důsledněji

Ačkoliv by banky a především někteří nebankovní poskytovatelé neměli problém bezpříjmové hypotéky nabízet, brání jim v tom aktuální zákon o spotřebitelském úvěru. Ten všem poskytovatelům úvěrů a hypoték nařizuje, aby důsledně zkoumali bonitu každého žadatele o půjčku. V případě, že tak neučiní, na ně čeká nepříjemný trest. Klient, který prokáže nedostatky ze strany banky, bude povinen splatit pouze jistinu, nikoliv úroky. Je tedy v zájmu banky a jejích zisku, aby bonitu žadatele prověřila opravdu důkladně.

Nevýhody bezpříjmových hypotéky

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný od 1. prosince 2016. Do té doby se hypotéky bez nutnosti dokládat příjem běžně nabízely. Bezpříjmové hypotéky poskytovali nebankovní poskytovatelé, kteří si vystačili s čestným prohlášením o výši příjmu. Vyšší riziko si tito poskytovatelé hypoték kompenzovali horšími podmínkami. Bepříjmové hypotéky byly poskytovány nejvýše do 50 % LTV, úrokové sazby byly vyšší a kratší byla i doba splácení. Pokud dlužník nebyl schopen hypotéku splácet, zpravidla o nemovitost přišel.

Chci výhodnou hypotéku