\
Úspory.cz >> Hypotéky >> Bezúčelová hypotéka

Získejte výhodnou hypotéku ...

... a vyřešte své bydlení jednou provždy! Chci výhodnou hypotéku

Zajistíme nejnižší úrokové sazby.

Bezplatná konzultace se SPECIALISTOU

Bezúčelová hypotéka

Základním typem hypotéky je účelová hypotéka, která je určená pouze na pořízení nemovitosti. Vedle toho se však objevují i bezúčelové hypotéky, jenž lze použít i na libovolné účely. Spojuje je pouze jedna jediná společná podmínka - zajištění úvěru vhodnou nemovitostí. V případě bezúčelové půjčky je tedy nutné mít vlastní nemovitost a získanou půjčku můžete využít na cokoliv.

Bezúčelová hypotéka je běžný úvěrový produkt. Setkat se lze i s názvy neúčelová nebo ještě častěji Americká hypotéka. Jaký je rozdíl mezi běžnou hypotéku a její bezúčelovou variantou?

Pro koho je bezúčelová hypotéky vhodná

Podmínky hypotéky jsou vždy výhodnější než u klasického spotřebitelského úvěru. Pro člověka, který vlastní nemovitost, je to tedy zajímavá možnost, jak získat potřebné finanční prostředky. K zajištění úvěru přitom může použít byt, dům i pozemek. Banky a nebankovní poskytovatelé úvěru obvykle nabízí až 70 % LTV z ceny zastavené nemovitosti. V případě vyššího počtu nemovitostí je lze sčítat a získat tak vyšší úvěr.

Výhody a nevýhody bezúčelových hypotéky

Každý úvěr má své výhody a nevýhody, a bezúčelová hypotéka není žádnou výjimkou. Mezi výhody patří lepší finanční podmínky (nižší úroková sazba oproti klasickému spotřebitelskému úvěru) a možnost využití půjčky na cokoliv. Bezúčelovou hypotéku však nelze získat, pokud nemáte nemovitost potřebnou k zajištění úvěru. Použít ji nelze také na družstevní či obecní byt.

Chci výhodnou hypotéku