\
Úspory.cz >> Hypotéky >> Flexibilní hypotéka online

Získejte výhodnou hypotéku ...

... a vyřešte své bydlení jednou provždy! Chci výhodnou hypotéku

Zajistíme nejnižší úrokové sazby.

Bezplatná konzultace se SPECIALISTOU

Flexibilní hypotéka online

Víte, co je to flexibilní hypotéka, a kdy se vyplatí? Flexibilní hypotéka pochází z Austrálie z počátku 90. let a velmi populární byla zejména ve Spojených státech a ve Velké Británii. U nás se poprvé objevila až v roce 2012, kdy ji jako první nabídla Hypoteční banka. V podstatě se jedná o specifický hypoteční úvěr, u kterého je možné v průběhu splácení upravovat výši měsíčních splátek nebo ji kdykoliv a bez sankcí předčasně splatit. S flexibilní hypotékou si můžete půjčit 70 až 85 procent zástavní hodnoty nemovitosti.

 

Výhody flexibilní hypotéky

Mezi hlavní výhody flexibilní hypotéky patří možnost předčasného splacení celé hypotéky nebo její části a to bez rizika sankcí. Měsíční splátky si poté můžete po celou dobu splácení upravovat směrem nahoru i dolů. Splátky je také možné odložit na dobu 3 až 12 měsíců (tzv. platební dovolená). Flexibilní hypotéka je tedy více individuální a lépe přizpůsobitelná potřebám každého klienta zvlášť.

 

Co je to offsetová hypotéka

Offsetová hypotéka je speciální typ flexibilní hypotéky, která je oblíbená zejména ve Velké Británii. U offsetové hypotéky je možné snižovat výši úrokové sazby, jejíž výše se počítá z rozdílu nesplacené jistiny a průměrného denního zůstatku. 

Chci výhodnou hypotéku