\
Úspory.cz >> Hypotéky >> Hypotéka pro cizince

Získejte výhodnou hypotéku ...

... a vyřešte své bydlení jednou provždy! Chci výhodnou hypotéku

Zajistíme nejnižší úrokové sazby.

Bezplatná konzultace se SPECIALISTOU

Hypotéka pro cizince

Cizinci, kteří by si chtěli v ČR koupit byt, to mají těžké. V roce 2009 po změně devizového zákona se situace změnila k lepšímu, ale ideální to stále není. Cizinci si proto kupují nemovitost často za vlastní prostředky. Hypoteční úvěry nejsou v těchto případech příliš běžnou záležitostí. Cizinci znamenají pro banky vyšší riziko a jejich žádosti odmítají častěji, než je tomu v případě Čechů. To však neznamená, že si cizinci hypotéky vzít nemohou.

Důležitá je výše příjmů a typ zaměstnání

Banky jsou ochotné poskytnout hypotéku cizincům, kteří mají stále zaměstnání s pravidelným a dostatečně vysokým příjmem. K žádosti o hypotéku tak budou vždy požadovat nejen potvrzení o příjmu, ale také pracovní smlouvu. Cizinci, kteří podnikají, to budou mít horší, protože příjmy z podnikání a to zejména z ciziny většina bank odmítá stále akceptovat.

100 % úvěr cizinec nedostane

Je téměř vyloučené, že by česká banka poskytla cizinci hypotéku ve výši 100 % hodnoty zastavené nemovitosti. Řešením může být založení společnosti s ručením omezením, která bude vlastníkem nemovitosti. Cizinec pak bude figurovat jako spolužadatel o hypotéku. Pokud však firma existuje méně než 3 roky, banky důrazněji ověřují bonitu osoby, která za společností stojí.

  Chci výhodnou hypotéku