\
Úspory.cz >> Hypotéky >> Hypotéky bez fixace

Získejte výhodnou hypotéku ...

... a vyřešte své bydlení jednou provždy! Chci výhodnou hypotéku

Zajistíme nejnižší úrokové sazby.

Bezplatná konzultace se SPECIALISTOU

Hypotéky bez fixace

Fixace úroků je jednou z klíčových vlastností hypotéky a velmi na ní závisí výše výsledné splátky. Zatímco úrokové sazby bank se mohou měnit, fixováním svůj úrok na několik let (obvykle pět) „zmrazíte“ na určité výši. Tím si do prvních let splácení hypotéky zajistíte stabilní splátky. Někdy ale může být výhodné sjednání hypotéky bez fixace úroků. Ty jsou výhodné hlavně v době, kdy úrokové sazby klesají nebo alespoň stagnují, protože v takovém případě budou klesat či stagnovat vaše měsíční splátky.

Hypotéku bez fixace získáte celkem snadno, stačí se jen domluvit s vaším hypotéčním makléřem, že opravdu chcete tuto variantu. Banky většinou nemají s hypotékami bez fixace problém. Podobně jako u běžných hypoték musíte i při hypotéce bez fixace prokázat svůj příjem.

Ačkoli jsou fixace úroků u hypoték docela vyhledávané, při pečlivější analýze pohybů úrokových sazeb zjistíte, že na hypotéce bez fixace lze v drtivé většině případů vydělat. Úrokové sazby hypoték totiž dlouhodobě stagnují nebo klesají. A pokud by náhodou v budoucnu dlouhou rostly, můžete hypotéku refinancovat.

Chci výhodnou hypotéku