\
Úspory.cz >> Hypotéky >> Hypotéka na družstevní byt

Získejte výhodnou hypotéku ...

... a vyřešte své bydlení jednou provždy! Chci výhodnou hypotéku

Zajistíme nejnižší úrokové sazby.

Bezplatná konzultace se SPECIALISTOU

Hypotéka na družstevní byt

Vybrali jste si ke koupi byt v družstevním vlastnictví? Pak byste měli dopředu vědět, že hypotéku na financování družstevního bytu jen tak nedostanete. Důvodem je fakt, že družstevní byt není v osobním vlastnictví, a tudíž na něho nelze uvalit zástavní právo. Družstevní byt tedy není možné použít jako zástavu hypotéky. Jak se v takové situaci zachovat, pokud nemáte dostatek vlastních finančních prostředků?  

 

Použijte jinou nemovitost

Jako zajištění hypotéky není nutné vždy použít kupovanou nemovitost. Pokud tedy máte možnost použít jinou nemovitost, která nemusí být ve Vašem vlastnictví, učiňte tak. Podmínka bank je, že nemovitost se musí nacházet na území České republiky. Banka na tuto nemovitost uvalí zástavní právo a bez problémů Vám poskytne hypotéku i na družstevní byt.

 

Předhypoteční úvěr

Další možností je tzv. předhypoteční úvěr. Banka Vám v takovém případě poskytne dostatek finančních prostředků ke koupi družstevního bytu. To je však možné pouze v případě, že v brzké budoucnosti bude nemovitost převedená do osobního vlastnictví a bude ji možné zastavit. Ihned poté Vám banka poskytne řádný hypoteční úvěr.

Chci výhodnou hypotéku