\
Úspory.cz >> Hypotéky >> Hypotéka nebo stavební spoření? Poradí vám Uspory.cz

Získejte výhodnou hypotéku ...

... a vyřešte své bydlení jednou provždy! Chci výhodnou hypotéku

Zajistíme nejnižší úrokové sazby.

Bezplatná konzultace se SPECIALISTOU

Hypotéka nebo stavební spoření? Poradí vám Uspory.cz

>Rozhodnutí investovat do bydlení je velmi závažné. Souvisí s tím totiž dluh na několik desítek let dopředu, což s rodinným rozpočtem pořádně zamává. Proto je velmi důležité zvážit, jaký typ úvěru se Vám vyplatí nejvíce. V současné době jsou využívané zejména úvěry ze stavebního spoření a hypotéky. Zatímco zájem o hypotéky však roste, o úvěry ze stavebního spoření je menší zájem. V čem spočívá jejich rozdíl?

 

Stavební spoření na rekonstrukce

Úvěry ze stavebního spoření jsou vhodné zejména pro menší opravy, úpravy, modernizace a rekonstrukce nemovitostí. Výše úvěru může být i jen pár deset tisíc korun a na rozdíl od hypotéky nepotřebujete zástavu v podobě nemovitosti. O úvěr ze stavebního spoření je však možné žádat pouze tehdy, když máte smlouvu o stavebním spoření uzavřenou nejméně po dobu dvou let a máte naspořeno alespoň 40 procent z cílové částky. 

 

Hypotéka na koupi nového bytu

Naopak hypotéky jsou používané především na výrazně vyšší investice v podobě koupě či výstavby bytu či domu. S hypotékou je totiž možné získat od cca 300 000 korun až po několik miliónů korun v závislosti na Vašich příjmech a dalších kritériích. Na hypotéku tak zdaleka nedosáhne každý zájemce.

Chci výhodnou hypotéku